Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ŞÜKRÜ GENÇ, SARIYER'İN </br>MARKA DEĞERİNİ YOK ETTİ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ŞÜKRÜ GENÇ, SARIYER'İN
MARKA DEĞERİNİ YOK ETTİ!!!

ŞÜKRÜ GENÇ, SARIYER'İN </br>MARKA DEĞERİNİ YOK ETTİ!!!
Lütfen siyasi ve ideolojik düşünmeden sağlıklı bir analiz yapalım. Bu işin partiyle veya herhangi bir konjonktür yapıyla alakası yok. Tamamen realite üzerine konuyu masaya yatıralım.
30.05.2022 / 14:16
Sarıyer Spor Kulübü seçimli genel kurulu maalesef başkan adayı bulunmadığından dolayı 11 Haziran tarihine ertelendi. Eğer 11 Haziran'da da başkan adayı bulunmazsa Sarıyer için kara günler başlıyor olacak.

Mahkeme süreci, divan kurulu ve Kayyum süreçleri derken iç ve dış transferde tek bir oyuncu bile almayan, tamamen altyapı oyuncuları ile lige girecek olan bir Sarıyer bizi bekliyor olacak.

Sarıyer'e 10 yıldır çok büyük emekler veren, fevkalâde önemli işlere imza atarak kulübü bataklıktan çıkartıp, üstüne belli bir istikrar sağlayan Başkan Saffet Akkoyun'un maddi manevi sunduğu hizmetler şimdi çok daha iyi anlaşılıyor.

Kulübün resmi olarak 7,5 milyon lira borcu olması da gerçekten günümüz futbolunda borç bile sayılmaz.

Resmen bu bir mucize.

3 milyon dolar borçla aldığı kulübü 10 yılda sadece 7,5 milyon TL gibi küçük bir meblağ ile bugüne getirmek Türkiye'de örnek gösterilmesi gereken bir olaydır.

Gerek yerel yönetimden gerekse gelmiş-geçmis tüm yönetim kurullarından beklediği desteği hiçbir zaman göremeyen Başkan Saffet Akkoyun'un tek başına verdiği bu amansız mücadele ve hizmet için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Şu an itibariyle bakıyoruz da Sarıyer Spor Kulübü'nde başkanlık düşünen, öz güveni yerinde, finansal açıdan üst düzeyde, Sarıyer'e sevdalı bir başkan adayı çıkmadığı gibi, Başkan Saffet Akkoyun'un yeniden başkanlığa ikna edilebilmesi için maddi-manevi sorumluluk alacak, Sarıyer için fedakarlık yapacak yöneticiler de henüz bulunabilmiş değil.

Yönetim kurulunda yer alacak 14 yöneticiden en az 12'si 500'er bin lira vermek zorunda. Bu bir yöneticinin vermesi gereken en düşük rakam. Düşünün Allah aşkına.

Yine bugünkü enflasyon ile bu paraların bir değeri de kalmadı.

Bu sezondan itibaren orta seviye bir futbolcunun yıllık maaliyeti 750 ile 900 bin lira arasında değişiyor.

SAMİMİYETLE SORUYORUM ŞÜKRÜ BAŞKAN GERCEKTEN HİÇ Mİ ÜZÜLMÜYORSUN? SARIYER'İ BATIRMAK, AMATÖRE DÜŞÜRMEK İÇİN MÜTHİŞ ÇABA SARFEDİYORSUN! BU KADAR KÖTÜ VE ACIMASIZ NASIL OLABİLİYORSUN?

Yaşanılan birçok olayın yanı sıra bir de Sarıyer'i önemsemeyen, sevmeyen, dertleriyle hiçbir şekilde ilgilenmeyen Şükrü Genç gerçeğini de göz ardı etmeyelim.

Lakin bizim Sarıyerimizin bir belediyesi olduğunu ve ilçemizin büyük bir marka değeri olan profesyonel bir de spor kulübüne sahip olduğumuzu herkese hatırlatmak isterim...

Lütfen siyasi ve ideolojik düşünmeden sağlıklı bir analiz yapalım.

Bu işin partiyle veya herhangi bir konjonktür yapıyla alakası yok.

Tamamen realite üzerine konuyu masaya yatıralım.

Belediye başkanı seçildiği tarih olan 2009 yılından bugüne kadar Şükrü Genç'in, Sarıyer Spor Kulübü'ne verdiği olağanüstü zararları burada ele alalım.

13 yıldır belediye başkanı olan Şükrü Genç lütfen bana bir izah etsin...

Sarıyer Spor Kulübü'nün tesisleri rezil halde, kulüp binası ile yönetim binası dökülüyor...

İnşaat Mühendisi olan Şükrü Başkanın Sarıyer'in zengin semtlerinde kodaman diye tabir edilen müteahhitler ile 13 yıldır fahiş işlere imza attığını bilmeyen yoktur!

Sarıyer Spor Kulübü için iğne ucu kadar bir yatırım veya yenilik neden ve hangi sebeple yapılmaz lütfen bunun bir cevabını versin Sayın Genç!

Yıllardır namus, şeref sözleri vererek "her türlü maddi-manevi desteği sağlayacağım" demesine rağmen her defasında Sarıyer halkını kandırdı, aldattı.

TÜRKİYE'DE KENDİ İLÇESİNDEKİ TEK PROFESYONEL SPOR KULÜBÜNE SAHİP ÇIKMAYAN, DESTEKLEMEYEN TEK BELEDİYE,
SARIYER BELEDİYESİ'DİR.


Türkiye'nin neresine giderseniz gidin, profesyonel bir spor kulübü olan tüm belediyeler o kulübe sahip çıkar, maddi manevi yanında olur ve tesisler kazandırır.

CHP'li tüm belediyeler kendi kulüplerine karşı daima bu hassasiyetle hareket etmişlerdir.

Bu konunun gerçekten partiyle ilgisi yok.

Bu konu tamamen kişisel bir mevzu.

İsteyen herkes araştırabilir...

Şükrü Genç'in organize olarak Sarıyer'e sürekli, zincirleme kötülük yaptığını tüm Sarıyer halkı konuşuyor.

Çok örnek verebiliriz ama sadece iki tanesini size sunmak isterim.

İzmir Menemen ve Ergene Velimeşespor'un tesislerini görünce ben çok utandım.

Bu belediyelerin bütçesi ile Sarıyer Belediyesi'nin bütçesi arasında dağlar kadar fark var.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, ilçesine muazzam bir tesis kazandırmış.

Gezdim, gördüm...

"Başkan, bu tesisleri nasıl kazandırdınız? Yıllık bütçeniz, yıllık vergi geliriniz ne kadar?" diye sordum.

"10 milyon lira" dedi.

Ben bir şok daha geçirdim.

Sarıyer Belediyesi'nin 700 milyon lira yıllık geliri var fakat Sarıyer Spor Kulübü'nün ne A takımına ne de altyapısına tek bir tesis kazandırmış değil!!!

Bırakın tesisi, onu bunu... Sarıyer Spor Kulübü Genel Kurul yapıyor, Şükrü Genç'in umrunda değil. O edebiyat günleri diye isimlendirdiği ve günlerce süren etkinliği bahane ederek genel kurula gelmiyor. Sarıyer'i resmen küçük düşürmek istiyor, ötekileştiriyor.

Bu nasıl bir kin?

Bu nasıl bir nefret?

Bu nasıl bir zihniyet ki, Sarıyer Spor Kulübü'nü parçalamak, hunharca yok etmek için çabalayan bir tutum sergileniyor...

Utanma duygusu denen çok değerli bir kavram var!

İnanın Sarıyer Belediyesi'ni öyle kötü bir zihniyet yönetiyor ki, yaptıkları iğrenç ötesi yanlışlar silsilesine rağmen hiçbir şekilde utandıklarını, mahcup olduklarını görmüyoruz.

Arsızlığın zirve yaptığı bir belediyecilik ile yaşamaya mahkum edilmiş durumdayız.

İdeolojik sapkınlıkları uğruna Sarıyer'in ve Sarıyerlilerin hizmete, sevgiye, huzura kavuşmasını engelleyen insanlarımızın da artık şapkalarını önüne koyup, düşünme vakti gelmiştir.

Spora hizmet, sporcuya hizmet anlayışı ile geleceğimizin aydınlık yarınları olacak gençlerimizin sağlıklı bireyler olabilmeleri ve spor sayesinde tüm kötü alışkanlıklardan ve madde bağımlılığından uzak olmalarını sağlamak için hiçbir icraat yapmayan bir belediye başkanına sahibiz.

Şükrü Genç artık tüm bu gerçekler ile yüzleşmek zorundadır.

Sarıyer Spor Kulübü sadece yalnız bırakılmıyor, maalesef aynı zamanda üstüne bir takım kumpaslar kurularak tüm Türkiye'de Marka olarak lanse edilen bu kulübün itibarı da ayaklar altına alınıyor.

11 Haziran'da Sarıyer Spor Kulübü tarihinin en önemli genel kurulu yaşanacak.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç başta olmak üzere, Sarıyer'in önde gelen iş insanlarının bir araya gelerek, Başkan Saffet Akkoyun'un liderliğinde güçlü bir yönetim kurulu oluşturmaları ve kulübümüzü mahkeme kapılarından uzak tutmalarını bekliyoruz.

11 Haziran günü Allah korusun Sarıyer Spor Kulübü'nün yok olması için bir temel atılmasın.

Tüm Sarıyerliler kulübüne, sevdasına sahip çıksın ve ivedilikle sorumluluk alsın.

Her geçen gün uçuruma biraz daha yaklaşıyoruz. Lütfen acele edelim...