Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - HAKAN ŞENGÜL'DEN </br>19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA </br>GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAKAN ŞENGÜL'DEN
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA
GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

HAKAN ŞENGÜL'DEN </br>19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA </br>GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
Hakan Şengül, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj paylaştı.
19.05.2022 / 14:05
İş ve futbol camialarının başarılı, saygın isimlerinden Hakan Şengül, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj paylaştı.

Şengül mesajında şunları kaydetti...

HAKAN ŞENGÜL:


Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, dört bir yanı işgal altındaki Anadolu topraklarında kurtuluş mücadelesi başlattığı günün 103. yıldönümünü beraberce kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Milletimiz; 19 Mayıs 1919’u kutsal vatan topraklarında hür ve bağımsız olarak yaşamak uğrunda binlerce şehit verilerek yapılan Milli Mücadele ve Ulusal Bağımsızlık Hareketinin başlangıcı olarak kabul etmiştir.

Milletimiz, içinde bulunduğu yokluğa ve yoksulluğa rağmen büyük bir kahramanlık göstererek topraklarımıza ve varlığımıza göz diken sömürgeci devletlere unutamayacakları bir ders vermiştir.

Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir.

Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.

Gençlerimizi değerlerini benimsemiş, bilimin üstünlüğünü kabullenen, eleştirel bir düşünme sistemine sahip, üretken, ileri görüşlü, okuyan ve araştıran fertler olarak yetiştirmek hepimize düşen ortak bir görevdir.

Gençlerimize düşen en büyük görev ise; bu kutsal vatanı tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir.

Çünkü bu vatan bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir.

Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Sarıyerli hemşehrilerimin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.