Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BU İHANETİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ!!!
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BU İHANETİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ!!!

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yunus Emre Güner 'Demokrasi ve Milli Birlik Günü' için bir yazı kaleme aldı...
15.07.2022 / 00:00


Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yunus Emre Güner 'Demokrasi ve Milli Birlik Günü' için bir yazı kaleme aldı...YUNUS EMRE GÜNER:

"Vatan ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle nakşedilen destansı mücadelenin anma günü olan '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 6. Yılındayız...Millet irademize ve özgürlüğümüze kasteden, 15 Temmuz akşamı milletimizin kendisini koruması için emanet ettiği silahı, tankı milletimize doğrultan, kendi meclisini, emniyet binalarını bombalayan, kendi vatandaşına kurşun atan, kendi milletine ihanet eden aşağılık, şerefsiz Fetöcüleri ve onların işbirlikçilerini bir kez daha lanetliyorum.Bu ihaneti asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

O gece hayatımızın en uzun gecesiydi... Bu aziz milletin evlatları olarak canımızı hiçe sayarak kısa sürede darbeye karşı etten bir duvar ördük.

Bu millet 15 Temmuz gecesi yeniden bir destan yazdı.

Milli iradenin bu dik duruşu FETÖ’nün ve onun işbirlikçilerinin bütün oyunlarını bozdu.

Milletimiz demokrasiye ve kendi iradesine sahip çıkıp, hainlerden hesap sordu.Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen, özgürlüğünden taviz vermeyen ve bu uğurda canını seve seve feda eden bu milletin evlatları olarak, ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekilde asil bir duruş sergiledik.

Bu Aziz Millet kendisine doğrultulan tankın, topun, tüfeğin ve uçağın karşısında iman dolu göğüsüyle durdu.Halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını halk gösterdi.

15 Temmuz gecesi yeniden dirilişin sesidir.

O gece birlik olma bilincinin yeniden doğuşudur.

15 Temmuz; imanlı yüreklerin, imansız paslı yüreklere karşı milletin yekvücut olduğu gecedir.

Bu aziz milletin en önemli savaşı demokrasi ve bağımsızlık içindir.

Türk Milletinin bu kutlu yürüyüşü ve zalime karşı mazlumların yanında dik duruşu nesiller boyu devam edecektir.Millet olarak amacımız 15 Temmuz kahramanlık ruhunu sonsuza dek yaşatmaktır.

Demokrasimiz, bağımsızlığımız ve bu cennet vatan için sokağa çıkıp canını feda eden aziz şehitlerimizin hatırasını yaşatmalı, kahraman gazilerimizin acılarını dindirmeliyiz.

Bu Aziz Millet’in 15 Temmuz’da büyük bir imtihan vermesi tarihe altın harflerle geçmiştir.

Elinde bayrağı, göğsünde imanı ile bu Aziz Millet, hain darbe girişimini püskürtmüştür.

Bundan böyle Devlet ve Millet olarak; FETÖ, PKK ve tüm terör örgütlerine karşı mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir.Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 6. yıldönümünde, demokrasimiz, vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları