Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Memurluktan Başkanlığa Memur olarak başladığı Sarıyer Belediyesi’nin Başkanlığına talip oldu
Başkan Genç’e ‘Üstün Hizmet Ödülü’ Verildi
Çayırbaşı'nda Uyuşturucu Operasyonu
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar: CHP İstikrara Evet Dedi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Memurluktan Başkanlığa Memur olarak başladığı Sarıyer Belediyesi’nin Başkanlığına talip oldu

Memurluktan Başkanlığa Memur olarak başladığı Sarıyer Belediyesi’nin Başkanlığına talip oldu
Şems Çakıroğlu AK Parti Sarıyer Belediye Başkan aday adayı oldu. Sarıyer'in sevilen siyasetçisi, 20 yıllık belediyecilik tecrübesiyle Sarıyer’i yönetmeye talip.
12.11.2013 / 12:06


Sarıyer’in sevilen siyasetçilerinden Şems Çakıroğlu AK Parti Sarıyer Belediye Başkan aday adayı oldu. Memur olarak başladığı Sarıyer Belediyesi’nde Şef, Kültür Müdürü ve AK Parti kadrolarında yer alarak Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Sarıyer’in çocuğu Şems Çakıroğlu, 20 yıllık belediyecilik tecrübesiyle Sarıyer’i yönetmeye talip.

En büyük hayalinin Sarıyer Spor Kulübü’nü Süper Ligde görmek olduğunu belirten Şems Çakıroğlu, “Sarıyer’le ilgili önemli projelerim var. 20 yıllık belediyecilik tecrübemle doğup büyüdüğüm ilçeye, Sarıyerli dostlarıma hizmet etmek istiyorum.” diye konuştu.

Sarıyerli Şems Çakıroğlu, parti gözetmeksizin kendisini destekleyenlerin bulunduğunu, muhalefet partilerinden de kendisini destekleyen çok sayıda seçmenin kendisini aday olmaya teşvik ettiğini söyledi.

Çevresinde başkan olması için yoğun bir baskı yaşadığını anlatan Şems Çakıroğlu; “Başkan adayı olmamın en büyük sebebi yaşadığım ilçedeki sevenlerimin, tanıdıklarımın, taraflı tarafsız insanların -sen başkan olmalısın- diye yaptığı telkinlerdir. Doğduğum, büyüdüğüm yer Sarıyer, dedem burada toprağın altında. Babam burada toprağın altında. Bizim geçmişimiz de geleceğimiz de Sarıyer…” diye konuştu.

Sarıyer’in belediye başkanı olursam Sarıyer’in kaybını geri kazandıracağım

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Şems Çakıroğlu, “ülkemizin kaderine yön veren iş adamları, bürokratlar, sivil toplum örgütlerinin liderleri belirli bir skalanın üstündeki tüm insanlar Sarıyer’de yaşıyor. Sarıyer’in kamu yönetimine de ihtiyacı yok. Sarıyer o kadar yaşanası bir yer ki, ne kadar kötü yönetseniz de o insanlar Sarıyer’de yaşamaktan mutlu fakat Sarıyer’in geleceği iyi bir kamu yönetiminin elinde olmalı. Çünkü 10 yıldır ülkede çok ciddi bir kalkınma hamlesi var.

Anadolu’ya gidiyoruz hiç ummadığımız ilçeler bazı şehirlerden daha öne çıkarak ülkenin kalkınma hamlesini yakalayabiliyor. İstanbul’a gelelim; İstanbul’da biz çocukken olmayan ilçeler, şuanda şehircilik yaşam standardı itibari ile Sarıyer’in ötesine geçtiler. Sarıyer’de belli bir seviye ile irtifa kazanıyor ve yükseliyor. Ama o ilçelerin ülkenin kalkınma hamlesinden aldığı pay ile Sarıyer’in aldığı pay arasında ciddi bir oran Sarıyer’in aleyhine ters bir orantı olduğunu düşünüyorum. Benim hayalim eğer Sarıyer’in belediye başkanı olursam kaybettiği bu farkı da hızla kazandıracak ve Türkiye’de kalkınma hareketinin bir yıldız ilçesi yapmak için tüm gücümle çalışacağım.” Şeklinde konuştu.

Şems Çakıroğlu Sarıyer’in bir mozaik olduğunu belirterek, “Bu yaşıma kadar her anımı paylaştığım, en büyük değerim Sarıyerli dostlarım başkanlık için teşvik ediyorlar ve beni yalnız bırakmayacaklarına inanıyorum. Sarıyer’de başarılı bir belediye başkanı, halk gözünde çok basit sayılabilecek problemleri çözdüğünde onun heykelini dikerler Sarıyer’e. Bunların en basiti balık pazarıdır. Düşünebiliyor musunuz? Bir ilçe düşünelim balıkçı kenti kurulduğu yıllarda en büyük vasfı balıkçılık olan bir ilçe şu anda… Türkiye gibi bir ülkede Türkiye balıkçılığının önemli bir faktörü olan Sarıyer balıkçılığının Sarıyer’de balık pazarı yok. Öyle kara içerisinde olan ilçeler var ki İstanbul’da onların bile muazzam denilecek balık pazarı varken, bizim balık pazarımız yok. Siz çok basit olan bir balık pazarını çözebildiğinizde, çok basit olan bir kamu yönetim merkezini, bir belediye binasını tüm mükellef bir belediye binasını çözdüğünüzde vatandaşlarımızda bunun hakkını teslim ederler.” İfadelerine yer verdi.

Çakıroğlu, sorunların ihmal edilerek kangren haline getirildiğini söyledi

Sarıyer’in sporun alt yapısına sürekli adam yetiştiren bir misyonu varken şu anda sporda adından dahi bahsedilmediğine dikkat çeken, AK Parti Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Şems Çakıroğlu, “İstanbul’da öyle ilçeler var ki futbolda bizim çocukluk dönemlerimizde onların esamesi bile okunmazdı. Şimdi o ilçeler bizim kategorimizin bir üst liginde müsabaka yapıyor ve o ilçelerin her birinin kendi spor kulübüne ait stadı var. Sarıyer Spor Kulübü gibi belki en az Sarıyer kadar bir marka olan spor kulübünün kendisine ait bir stadı yok. Hala beden terbiyesinin stadını kullanıyor. Kendisine ait idman alanları çok yetersiz, kulübün kendine ekonomik kaynak yaratacak imkânları yok.” diyerek problemler için çözüm projelerinin hazır olduğunu ifade etti.

Çakıroğlu, sorunların ihmal edilerek kangren haline getirildiğini problemleri çözebilecek kişinin Sarıyer’de heykelinin dikileceğini vurgulayarak, “İstanbul’da birçok ilçenin rahatlıkla çözdüğü basit problemler Sarıyer için bir canavar gibi duruyor. Kocaman bir problem olarak duruyor. Benim hayalim bunları çözmek ve bunların her birinin daha kat ve kat fazlasıyla kafamda, hayalimde projelerim var. Bunların dışında kasten söylemeyeceğim fakat aday olduğumda söyleyeceğim çok ciddi hayallerim var. Bir ilçe belediyesinin bütçesinin bunlara yetmeyeceğini biliyorum. Benim hayallerime yetmeyebilir ama yetmeyecek o bütçeleri Anadolu’daki yada İstanbul’daki birçok ilçe zaten kendi kaynaklarıyla yapmadı ki. Bu ülke hepimizin, merkezi hükümet hepimizin, Ankara hepimizi temsil ediyor. Biz merkezi hükümete o büyük projeleri sunduğumuzda, onların işini kolaylaştıracağız. Alt tabanını hazırladığımızda şunu istiyoruz, bunu istiyoruz, bunlardan hangisini yapabilirsiniz dediğimizde onların bunları yapmama ihtimalini ben, az da olsa olasılık olarak görmüyorum.

Sarıyer’in 40 yıl sonrasını planlayacağız

Benim sloganım bu - biz burada doğduk, burada büyüdük, burada yaşıyoruz, burada öleceğiz, hiçbir yere gitmeyeceğiz.- Bizim hikayelerimiz burada geçti. Partim adına da söz veriyorum, şahsi adıma da söz veriyorum. Benim yaşadığım ilçede herkes yaşadığı yerde ölecek. Kimse bulunduğu mahallenin yanındaki mahalleye bile gitmeyecek, kendi istiyor ise bir süreç içerisinde daha güzel yerlerde yaşayacak. İki iki daha dört bunun başka bir alternatifi yok.” Sözlerine yer verdi.

Sarıyer’de 40 yıl sonrası için planlar yaptığını söyleyen Çakıroğlu, “Eğer Allah izin verirse ve bu görev bana tevdi edilirse hep 40 yıl öncesini aradığımız Sarıyer’in 40 yıl sonrasını planlayacağız. Son mesajım Sarıyerlilere şu; Sarıyerliler politikanın içinde olmalı, her görüşten hiç fark etmez. Demokrasinin mekanizmalarını işletmeli, kamu yöneticilerini bir taraftar gözü ile değerlendirmemeli, objektif değerlendirmeli. Herkesin siyasi görüşü olabilir, ortaya çıkacak olan kişinin projesine bakılmalı, projesi yetmezse geçmişine bakılmalı. Şimdi birisi gelip buraya uzay üstü kuracağım diyebilir, bunu projelendirebilir ve bunu çok mantıklı bir halde anlatabilir. Ama geçmişinde 3 koyunu bir yerden bir yere götürmemişse geçmişi onun tüm cv sini ortaya koyabilir” dedi.