Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'ten bir sakandal daha
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'ten bir sakandal daha

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'ten bir sakandal daha
Şükrü Genç bir kez daha vicdanları sızlatan bir skandala imza atarak, Ramazan dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine vermek üzere hazırlattığı kumanyaları Belediye çalışanlarına ve parti kanalından kendi adamlarına dağıttığı anlaşıldı.
06.08.2013 / 00:26


Son haftalarda yolsuzluk, disiplin ve görevden almalarla üst üste şoklar yaşayan ve büyük prestij kaybeden Sarıyer Belediyesi bu kezde ihtiyaç sahibi vatandaşları üzdü.

Sarıyer Belediyesi tarafından hazırlanan kumanyalardan çok azı ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaştığı ve kumanyaların çoğunun belediye çalışanlarıyla birlikte parti kanalından kendi adamlarına verildiği öğrenildi. Sarıyer Yenigün Gazetesi muhabirlerinin yoğun çalışma temposuyla ulaştığı bu bilgiler maalesef vicdan sızlatır cinsten. Sarıyerli bazı ihtiyaç sahibi vatandaşlar çöp konteynerinden yemek artıklarını toplarken, aynı zaman diliminde Sarıyer Belediyesi’nin kendi adamlarına dağıttığı kumanyalar Sarıyer’de büyük tepki topluyor. Bu adaletsizliği duyan vatandaşlar gazetemize yaptıkları açıklamada “ Şükrü Genç halkçı başkan sloganını artık bıraksın. Sarıyer’in her mahallesinde durumu çok vahim olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar var. Sarıyer Belediyesi bu güne kadar bu vatandaşların kapısını hiç çalmadı. Mübarek Ramazan ayında bile garibanlara ulaşmayan kumanyalar maalesef dolgun maaş alan belediye personelinin evine giriyor. Yaşanan bu hadise bizi derinden yaralamıştır. Şükrü Başkan geceleri evinde nasıl rahat uyuyor anlamış değiliz” diyerek büyük tepki gösterdiler.

NOT: Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak yaptığımız bu incelemede tespit ettiğimiz güzellikleri de paylaşmak istiyoruz… Sarıyer Belediyesi’nde görev yapan ve kendilerine verilen kumanyaları almayarak, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını isteyen bazı hayırsever personele ise canı gönülden teşekkür ediyoruz.