Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - FSM VE DERBENT MAHALLERİNDE HALKIMIZ ZARAR GÖRMEYECEK
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FSM VE DERBENT MAHALLERİNDE HALKIMIZ ZARAR GÖRMEYECEK

FSM VE DERBENT MAHALLERİNDE HALKIMIZ ZARAR GÖRMEYECEK
Hüseyin Özdemir Gazetemize yaptığı açıklamada “Fatih Sultan Mehmet ve Derbent mahallelerindeki afet riski alanı ile ilgili ana kurul kararı üzerine muhalefetin ve değişik çevrelerin yapmış olduğu kesinlikle propagandadır dedi.
01.02.2013 / 11:55


Bakanlar kurulu kararıyla FSM ve Derbent Mahalleleri riskli alan ilan edildi. Son günlerde oluşan kaos ortamı ve bilgi kirliliği bu bölgede yaşayan vatandaşların paniklemesine sebep olmuştu. Fakat yaptığı açıklama ile Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir yüreklere su serpti.

Hüseyin Özdemir Gazetemize yaptığı açıklamada “Fatih Sultan Mehmet ve Derbent mahallelerindeki afet riski alanı ile ilgili ana kurul kararı üzerine muhalefetin ve değişik çevrelerin yapmış olduğu kesinlikle propagandadır. Öncelikle 10 yıllık bir iktidarız ve 11. yılımıza giriyoruz. Sarıyer mülkiyet problemi olan mahallelilerin yerleşim yeridir. Burada Ak Parti’nin iktidar olduğundan bugüne kadar göstermiş olduğu bir duruş var, öncelikle ifade etmek istiyorum, biz bu olaya nasıl bakıyoruz, muhalefet cephesi nasıl bakıyor. Şimdi iki tane net algı var, muhalefet partiler vatandaşlarımızı yanlış bilgilendiriyor. Ak Parti sizi buradan gönderecek, evlerinizi yıkacak diyorlar. Bu argüman yeni bir argüman değil, bunların dillerine doladıkları bir söylem. Literatürde bunun bir örneği yok! Bu sadece siyaset üretmek adına insanların duygularını malzeme yapmak için kullandıkları bir argümandır.

Ak Parti’nin 10 Yılda Yıktığı Tek Bir Mahalle Var Mı?

Bunu somut hale getirelim 10 yıl boyunca Ak Parti’nin yıktığı bir mahalle var mı ? Buna karşılık bir çözüm ürettiği noktaları sayacak olursak, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nden yola çıkalım. 2002'de Fatih Sultan Mehmet Mahalesi yıkımın eşiğindeydi, İstanbul Teknik Üniversitesi yıkım kararı aldırtmış ve mülk sahibi olarak biz bu yıkımları durdurmuştuk. Fakat İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü bu kararı mahkemeye götürdü ve mahkeme neticesinde davayı kazandı ve bu protokol bozuldu. Bu bizim çözüm adına attığımız ikinci adım... Üçüncü adım burası Tekno kent ilan edildi. Fatih Sultan Mehmet Mahallesi biz iktidar olarak o zamanki ilçe başkanımız, vatandaşlarımızla bir araya gelip sorunu çözdü. Bu kararı geri çektirdiler. Yani Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nin her zaman yanında olduk. Türkiye'de bir deprem riski var, binalar eski, çarpık yapılaşma var. Biz dünya ile yarışacak bir devlet olmak istiyorsak, binaların yenilenmesi ve modernleşmesi gerekiyor. Bunda tüm Türkiye hemfikir, bununda uygulanması gerekiyor. Bu aynı zamanda bizim gibi problemli mahalleleride çözüyor. Derbent'deki rol modelinin aynısı Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde, Pınar Mahallesi’nde de uygulanacak. Bizim burada tek ölçümüz, tek kriterimiz Derbent. Derbent'te ne yapıyorsak biz bütün mahallelerde onu isteriz. Onun dışında bir şey kabul etmeyiz. Dolasıyla kentsel dönüşüm Ak Parti iktidarının bir politikasıdır ve güzel bir çalışmadır. Tüm Türkiye’yi dönüştürmek depreme dayanıklı hale getirmek, modern bir şehir kurmak anlayışıyla hareket eden, sorumlu bir iktidarın yaptığı bir iştir. Bunu başka yöne çekmeye gerek yoktur.

Yıkım Kararında Şükrü Genç’in İmzası Var

Birde İstanbul’daki tüm belediyeler Sayın Kadir Topbaş’la yaptıkları toplantılarda bunun altına imza attılar, bu imzaların altında Şükrü Genç’inde imzası var. Kentsel dönüşümü desteklediğine dair imzası var. Yani bir belediye başkanı bunu destekliyor ve bütün demeçlerinde Derbent’i örnek vermiyor mu? Derbent’deki kentsel dönüşüm başladı, bizlerde bu işin içerisindeyiz ve destekliyoruz. Ulusal basındaki birçok kanalda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in bu konuda İstinye ki demeçlerini tüm halk biliyor. Dolasıyla buna karşı değilim diyor.

Halkımız Endişelenmesin

Biz bu işin alt yapısını hazırladık. Bakanlar kurulu karar aldı diye halkımız panik yapmasın. Bu süreç 20 yıla varan bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşecek belki 1 yıl sonra belki 10 yıl sonra yıkılacak bu belli değil.

Halkımız hiç merak etmesin bilgilendirme toplantılarını yapacağız. Biz bu işin müdahil tarafıyız. Halkımız kesinlikle mağdur olmayacaktır. Gerekli bilgiler zamanı geldiğinde halkımıza sunulacaktır ve halkımızın zararına olacak hiçbir sonuç gerçekleşmeyecektir. Ben Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı olarak size bunun sözünü veriyorum” diye konuştu. 


YORUMLAR
polat: 
"rantçılar"
abi bu adamlar sarıyeri gözüne kestirmiş yapacak bişey yok
01.02.2013 / 23:45
FERİT YURT: 
""
HÜSEYİN BEY İYİ GÜZEL SÖYLÜYOSUNUZ AMA BİZ SİZE NASIL GÜVENCEZ ARKADAŞIM! MAĞDUR OLMICAZ DİYE KANDIRILMADIĞIMIZI NERDEN BİLELİM YA SON ANDA BİZİ KAPI ÖNÜNE KORSANIZ BİZ NE YAPICAZ 5 TANE ÇOCUĞUM VAR ALLAH PEYGAMBER AŞKINA BİZİM DERDİMİZİ ANLAYIN YETER ARTIK GECELERİ UYKUMUZ KAÇIYOR
01.02.2013 / 12:15