Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AĞAOĞLU'NUN ŞANTİYESİNDE EYLEM
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AĞAOĞLU'NUN ŞANTİYESİNDE EYLEM

AĞAOĞLU'NUN ŞANTİYESİNDE EYLEM
İşadamı Ali Ağaoğlu'nun "Maslak 1453" adlı projesinin satış ofisi önünde eylem vardı.
01.12.2012 / 18:22


İşadamı Ali Ağaoğlu'nun, 1453 adlı projesinin yer aldığı Maslak'taki satış ofisi önünde toplanan 30 kişilik grup, Ağaoğlu ile anlaşarak binalarının yıktırdıklarını ancak anlaşma şartlarına uyulmadığını öne sürdüler.

Arazilerine hafriyat dökülmemesi için biraraya gelen vatandaşlar ile Ağaloğlu'nun adamları arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik üzerine satış ofisi önünden ayrılan kalabalık, "Hakkımızı aramaya devam edeceğiz" diye konuştu. Evinin bulunduğu arsasını Ağaoğlu'na satan ve daha önce fazla para istediği için Ağaoğlu'nun adamları tarafından tehdit edildiğini öne süren Coşkun Tozlu da eylem yapanlar arasındaydı.

Maslak Mahallesi'ndeki binanın sakinlerinden Coşkun Tozlu, binanın hemen yanında 5 bin 300 konutluk dev Maslak Projesi'nin inşaatına başlayan İşadamı Ali Ağaoğlu ve bir çalışanı tarafından arsasını satması için üstü kapalı şekilde tehdit edildiğini öne sürerek, savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Tozlu, dilekçesinde "Baskı altındayım ve can güvenliğimden endişe ediyorum" demişti. Tozlu daha sonra da Ağaloğu'nun adamı olduğunu iddia ettiği kooperatif Başkanı tarafından darp edildiğini iddia etmişti.