Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Güvenlik Personeli Mağdur Ediliyor! 1 Senedir Almadıkları Paranın Vergisini Ödüyorlar.
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Güvenlik Personeli Mağdur Ediliyor! 1 Senedir Almadıkları Paranın Vergisini Ödüyorlar.

Güvenlik Personeli Mağdur Ediliyor! 1 Senedir Almadıkları Paranın Vergisini Ödüyorlar.
2016 yılında yaşanan olayın sorumluları hala hesap vermediler!
14.11.2017 / 03:27


Hatırlayacağınız üzere Murat Güvenlik şirketine ve bağlı olduğu Sarıyer Belediyesi’ne güvenlik personelinin tamamı için, fazla saat çalıştırıldıklarından dolayı müfettişler tarafından inceleme yapılmıştı. Bunun sonucunda şirkete 1 milyon gibi ciddi bir rakam ceza kesilmişti.

Güvenlik proje sorumlusu A. Y. ve yardımcısı O. T. bu yaşanan olayın faaili olarak ön plana çıkmıştı. Ancak olayın üstünden 1 sene geçmesine rağmen bu isimler aynı görevlerine devam ediyorlar! Peki öyleyse, bu işin gerçek suçluları kim? Bu kişiler suçsuz ise gerçek suçlular nerede? Eğer bu kişiler suçluysa görevlerine nasıl devam ediyorlar! Bu işin gerçek suçluları acilen ortaya çıkarılması gerekiyor.

HER TÜRLÜ ÜÇKAĞIT DÖNÜYOR!

Şirket mağdur olan personelin maaş hesaplarına belli bir miktar para yatırıyor ancak yatırdığı an hesaba bloke koyduruyor. Personelin hesabında paraları var ancak kullanamıyorlar. Güvenlik personelinin bu denli mağdur edildiği yetmiyormuş gibi, bu personeller birde almadıkları paranın vergisini ödüyorlar. Ayrıca güvenlik personelinin 1 aylık maaşı da, fazla çalışma mesaisi olarak gösterildi. O zaman bu durumda o ayın maaşı verilmemiş oluyor. Neresinden bakarsanız bakın çamura batmış bir vaziyet tüm çıplaklığı ile karşımızda duruyor. Olay baştan aşağı tam bir rezillik. Yeni yılda yapılacak olan güvenlik ihalesi bekleniyor. Fakat personelin mağduriyeti giderilmeden bu olayın üstü örtülmeye kalkışılırsa, işte o zaman kıyamet kopar. Emekçinin, işçinin hakkını gasp etmek, bu insanların kul hakkını yemek, sadece ahirette cezalandırılacak bir husus değildir. Bunun cezası tez zamanda çekilmelidir. Bir an önce bu konuya açıklık getirilmesi şarttır. Bir çok aile, mağduriyetlerinin giderilmesini sabırla bekliyor. Bizden söylemesi… Aman diyoruz, bu ailelerin sabırları taşmasın..!

GÜVENLİK AMİRİ ‘GÜVEN VEREN’ İNSAN OLMALI

Bir diğer konu ise güvenlik personelleri içinde yaşanan huzursuzluk. Personeller arası yazılan mesailerin tutarsızlığı, işçiler tarafından ciddi anlamda ‘torpil’ olarak nitelendiriliyor. Güvenlik amiri pozisyonunda olan kişiler ile güvenlik personeli arasında güven problemi yaşanıyor. Güvenlik amiri olan kişilerin egosu ve kibiri, personeller tarafından ciddi tepki görürken, bu konuda sorumlu müdürün ve belediye başkan yardımcısının sessiz kalması manidar olarak karşılanıyor. Amirler daima personel ile arkadaş olan, onlarla iyi geçinen, yeri geldiğinde kardeş, yeri geldiğinde abi, yeri geldiğinde ise amir olduğunu hissettiren bir karakter olmalı… Güvenlik personelinin dertlerini dinlemeyen, sorunları ile ilgilenmeyen, problemleri çözeceği yerde çoğaltan amirlerin o pozisyonda kesinlikle işi yok. Biz Yenigün Gazetesi olarak, güvenlik amirleri tarafından huzursuz edilen ve mağdur olan tüm güvenlik personelleri adına söz veriyoruz. Bu güvenlik amirleri, kendi çalışma arkadaşlarına ızdırap olup ‘salla başını, al maaşını’ şeklinde devam ederlerse, tek tek, isim isim deşifre edeceğiz. Yaşanan tüm olayları ayrıntıları ile yazarak kamuoyu ile paylaşacağız. Şimdilik gelişmeleri hep birlikte bekleyip görelim!