Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İntihar Eden Gizem'den </br>Şok Mektup Ortaya Çıktı
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İntihar Eden Gizem'den
Şok Mektup Ortaya Çıktı

İntihar Eden Gizem'den </br>Şok Mektup Ortaya Çıktı
Boğaziçili Gizem'in intihar mektubundaki ayrıntılar ortaya çıktı. Gizem, "Cenaze istemiyorum. O.'nun nasıl bir yaratık olduğunu bilen, onunla kan bağı olan kimseyi istemiyorum." yazmış.
12.05.2017 / 08:47


Boğaziçili Gizem'in intihar mektubundaki ayrıntılar ortaya çıktı. Gizem, "Cenaze istemiyorum. O.'nun nasıl bir yaratık olduğunu bilen, onunla kan bağı olan kimseyi istemiyorum." yazmış.

İstanbul Sarıyer'de intihar eden Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu 25 yaşındaki Gizem Zülal Kaynar'ın geride bıraktığı mektuba, ulaşıldı.

AİLESİYLE İLGİLİ SERT İFADELER KULLANMIŞ
Gazete Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göre Kaynar, ailesiyle ilgili sert ifadeler kullandığı mektuba, cenazesine katılmalarını istemediği yakınlarının isimlerini de tek tek yazdı. Okuldan 3 arkadaşıyla birlikte kaldığı Rumelihisarı'ndaki evde canına kıyan genç kadının cenazesi, dün yakınları tarafından alınarak toprağa verilmek üzere memleketi Nevşehir'e götürüldü.

'ÖLEBİLMİŞSEM NE MUTLU BANA'
Gizem Kaynar'ın "Beceremediysem lütfen siz yapın. Öldürün beni" diye başladığı mektubunda, özetle şu ifadeler yer aldı: "Eğer bu teşebbüsten dolayı fiziksel, zihinsel olarak hasar görmüş olursam kesinlikle o şekilde yaşamak istemem. Ve eğer ölebilmişsem ne mutlu bana. Çok inançlı biri olmasam da bir şekilde öldükten sonra burada da olan bitenin farkında olma ihtimali var. Bu yüzden cenaze de istemiyorum. Kimsenin gelip gitmesini istemiyorum. Yüzsüz bir şekilde üstlerine alınmayacakları için belirteyim... Hele O.'nun nasıl bir yaratık olduğunu bilen, onunla kan bağı olan kimseyi istemiyorum. Onun ne olduğunu bilip de bir şey yokmuş gibi hayatlarını devam ettiren o b... yığınlarının hiçbirini görmek istemiyorum"

İFADELERİ ALINACAK
Genç öğretmenin ev arkadaşı Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi E.U. ise ifadesinde olayı şöyle anlattı:

"Evde kalan 3 kişinin kullandığı ortak WhatsApp grubumuz var. Gizem, "İki saat içinde eve gelecek var mı?" mesajı attı. Sonra da görmedik. Odasını da kontrol etmedik. Olay günü yatağında bulduk." Öte yandan Kaynar'ın mektubunu inceleyen polisin, aile bireylerinin de bilgisine başvuracağı öğrenildi.