Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - "Sarıyer Halkının Tahammülü Kalmadı"
100 Bin Dolarlık Pırlanta Gasp eden Şüpheliler Yakalandı
Sarıyer Emniyetinden Başarılı </br>Ocak Ayı Açıklaması
“Eğitimsiz Bir Toplumuz”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

"Sarıyer Halkının Tahammülü Kalmadı"

Sarıyer Merkez’de yaşanan trafik sorunu gün geçtikçe büyüyor. Bunun üzerine Sarıyer Merkez’in en yetkili ismi Muhtar Yüksel’i ziyaret ettik.
04.01.2017 / 09:39


Sarıyer Merkez’de yaşanan trafik sorunu gün geçtikçe büyüyor. Vatandaşlar bu konuda acil çare üretilmesini bekliyor. Hem Sarıyer halkı hem de esnafı maddi manevi mağdur olmuş durumda. Keşmekeş bir görünümü olan Sarıyer’in caddelerini mercek altına aldık. Bunun üzerine Sarıyer Merkez’in en yetkili ismi Muhtar Yüksel’i ziyaret ettik.

Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel, trafik çilesi ile ilgili gazetemize birbirinden önemli yol alternatifleri sundu. Yüksel yaptığı açıklamada “Sarıyer’de ilk okulun önünde başlayan yoğun trafik Sarıyer’in çıkışına kadar sürüyor. Vatandaşlarımız bu kısa yolu maalesef 15 dakikada geçiyorlar. Şehit Mithat Yılmaz Caddesi’ni baz alırsak, trafiğin en büyük sebebi döviz bürosunun önündeki ve karşısındaki İETT otobüs duraklarıdır. 300 metrelik alanda 3 durak fazla. 2 durak gayet yeterli olur, döviz bürosunun önündeki duraklar kesinlikle kaldırılmalıdır. Ayrıca özellikle İETT ve halk otobüsleri, durakların önü boş ve müsait olmasına rağmen durak içlerine yanaşmamaları, trafiği alt üst eden sebeplerin başında geliyor” dedi.

Sözlerine devam eden Yüksel “Sarıyer Merkez karakolumuzun giriş ve çıkış sokakları kapatıldı. Ancak bu sokağın trafik ışıkları 1 yıldır düzenlenmediği için sürücüler gereksiz yere kırmızı ışıkta bekliyorlar. Bu durumda trafik daha da yoğunlaşıyor. Son olarak ise Evkur’un önü, Sarıyer Muhallebicisi ve Yenimahalle Caddesi’nin başlangıcı arasında kalan yolun gidiş-dönüş şeklinde olması gerekir. Orada bulunan ispark kaldırılırsa, rahatlıkla gidiş-dönüş sağlanan bir yola kavuşabiliriz. Bu sayede Rumeli Kavağı istikametinden gelip, Büyükdere yönüne gidecek olan sürücülerin Sarıyer’in içine girmeden rahatlıkla yolculuk yapmaları sağlanır” diye konuştu. Yüksel sözlerini “Sarıyer halkının bu trafik sorunu yüzünden çok mağdur olduğunu ve gerçekten artık kimsenin bu konuda tahammülü kalmadığını bir kez daha belirtmek istiyorum. Yetkilileri acilen göreve çağırırken, sunduğum çözüm önerilerini dikkate almalarını önemle rica ediyorum” diyerek noktaladı.