Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Türkiye'de Halk Kahramanı Oldu
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türkiye'de Halk Kahramanı Oldu

Türkiye'de Halk Kahramanı Oldu
Türkiye’deki birçok siyasi liderin üzerinde dahi durmadığı bonzai belası ile büyük bir kararlılıkla mücadele veren ve çıktığı tüm ulusal kanallarda bu konunun gündemde kalmasını sağlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yalnızca Sarıyer’de değil tüm Türkiye’de halk kahramanı oldu.
29.08.2014 / 09:03


Türkiye’de birçok siyasi liderin üzerinde dahi durmadığı bonzai belası ile büyük bir kararlılıkla mücadele veren ve çıktığı tüm ulusal kanallarda bu konunun gündemde kalmasını sağlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yalnızca Sarıyer’de değil tüm Türkiye’de halk kahramanı oldu. Cocuklar için büyük bir tehlike arz eden ve ölümlerle sonuçlanan bu uyuşturucu belasına karşı ısrarla ve ciddi hazırlıklarla büyük bir savaş veren Başkan Genç’e, Türkiye’nin her bölgesinden müthiş destek geliyor.

BAŞKAN GENÇ AİLELERİ UYARDI

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, tüm ülkede yaşayan gençler için büyük tehlike oluşturan Bonzai adlı uyuşturucuya dikkat çekip halkı uyarıyor. Çeşitli Ulusal TV’lerde yaptığı konuşmaları ile de bonzai hakkında bilinçlendiren Genç, bonzai tehlikesine dikkate çekerek gündemde kalmasını sağlıyor. Bonzai kullanımının çocuk yaşlara indiğine dikkat çeken Başkan Genç son zamanlarda uyuşturucuyla mücadele konusuna büyük önem verdiklerini, çocukları ve gençleri koruyamadıkları taktirde döktükleri asfaltın ve yaptıkları parkların bir anlamı olmadığını kaydetti. Türkiye gündeminde bonzaiyi güncel tutarak ailelerin ve gençliğin bu illete karşı bilinçlendirilmesi için mücadele eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, gençlik için büyük tehlike oluşturan Bonzaiye adeta savaş açtı.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE ÇOK ÖNEMLİ

Şükrü Genç sözlerine şöyle devam etti: “Ortadoğudaki ölümlerde silah satanlar ile Türkiye’de Bonzai satanlar benzerdir. Sarıyer Belediyesi Meclis kararı olarak komisyon oluşturduk ve yaklaşık bin kişiyle görüşüldü. Gençleri Bonzai illetinden uzak tutmak için; spor salonları ve ilgi alanlarını genişletmek için sosyal projeler geliştiriyoruz. Mahalle ve aile kontrolleri başlattık” dedi. Ayrıca Başkan Genç tüm bunların bir devlet politikasına dönüşmesi gerekliliğini belirttiği sözlerinde son olarak uyuşturucu ile mücadele için, eğitim, geçim standartları, sosyal projeler, birliktelik ve yaşama karşı duyarlı olmak mesajını verdi.