Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer'de 2 Banka Şubesini Soyan Şahıs Polis Memuru çıktı
Sarıyer'de Ambulansa Çarpan Araç Takla Attı: 2 Yaralı
Halkın Teveccühü Her Geçen Gün Artıyor...
2019'da Sanayiciye Destek Yağacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer'de 2 Banka Şubesini Soyan Şahıs Polis Memuru çıktı

Sarıyer'de 2 Banka Şubesini Soyan Şahıs Polis Memuru çıktı
Sarıyer'de, iki ay arayla iki banka şubesini aynı yöntemle soyan soyguncunun polis memuru olduğu ve bankaları borcu için soyduğu ortaya çıktı.
16.08.2014 / 09:08


Sarıyer’de, iki ay arayla kar maskeli ve silahlı bir kişi, iki banka şubesini aynı yöntemle soydu. Polisin sıkı takibi sonucu yakalanan soyguncu, aynı ilçenin Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü'ndeki polis memuru O.T. olduğu anlaşıldı. Borcu için soygunu yaptığını itiraf eden soyguncu, tutuklandı.

İLK SOYGUNDAN 40 BİN, İKİNCİ SOYGUNDAN 300 BİN TL ALARAK KAÇTI

Sarıyer Zekeriyaköy’de 6 Mayıs Salı günü saat 17.20’de silahlı ve kar maskeli soyguncu girdiği banka şubesinden 40 bin TL alarak kaçtı. Polisin helikopterle de takibe ettiği soyguncu aldığı paranın bir kısmını kaçarken ormanlık alanda düşürdü. Tüm aramalara rağmen soyguncu izini kaybettirdi. Bu olaydan iki ay sonra bu kez Tarabya’da bir banka şubesi maskeli ve silahlı bir kişi tarafından soyuldu. Bankadan 300 bin TL alan soyguncu kaçtı.

İZİNE ULAŞILDI

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, ikinci soygunun ardından kaçış istikametine yönelik çalışma yaptı. Ekiplerin sıkı takibi sonucu, soyguncunun izine ulaşıldı. Ekiplerin belirlediği adrese düzenlenen operasyonda, olaydan iki saat sonra soyguncu yakalandı.

POLİS MEMURU "BORÇ" İÇİN YAPMIŞ

Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen soyguncunun polis memuru olduğu ortaya çıktı. Sarıyer’de görevli olduğu belirlenen polis memuru ifadesinde, maddi sıkıntı yaşadığını, borçlandığını ve soygunları borcunu ödemek için yaptığını söyledi. Polis memuru, sorgusunun ardından İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Cumhuriyet Savcılığı’nda sorgulanan polis memuru, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.