Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İktidar makamı ağlama yeri değil
Musa Aydın'dan Milli Güreşçilere Moral Ziyareti
GÜNEŞ YANIKLARINA DİKKAT!
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İktidar makamı ağlama yeri değil

İktidar makamı ağlama yeri değil
Saadet partisi genel başkanı Mustafa kamalak: “Türkiye ya Saadet diyecek, ya felaket”
22.03.2014 / 13:56


Yaptığı konuşmalarla gündemi sarsan Mutafa Kamalak, Türkiye’nin iç ve dış siyasette tam bir faciaya sürüklendiğini kaydederek, “Başbakan milli iradeyi yok sayan bir yapının olduğundan bahsediyor. Böyle bir yapı varsa sen nerdeydin ey Başbakan? Onları öven sen değil miydin, sen kimi kandırıyorsun, kimi kime şikâyet ediyorsun? İktidar makamı ağlama yeri değildir” diyerek hükümetin söylemlerini sert bir şekilde eleştirdi.

“İSLAM ALEMİNE LİDERLİK Mİ, BATI’YA UŞAKLIK MI?”


Önümüzdeki yerel seçimlerin önceki seçimlerden çok daha önemli olduğunu söyleyen Kamalak, seçimlerde sadece belediye başkanı seçilmeyeceği, Türkiye’nin geleceğinin de belirleneceğini ifade etti. “Türkiye İslam âlemine lider mi olmalı, yoksa batıya uşak olarak mı kalmalı?” diye soran Kamalak, “Hiç şüphesiz bu ülkenin evlatları, ‘Elbette Türkiye İslam âlemine lider olmalı’ diyor. O halde adres Saadet Partisi’dir. Halkımız hizmet istiyorsa, oylarını Saadet Partisi’ne vermeli. Çünkü hizmet bizim işimiz” dedi. Milli Görüş belediyelerinin yaptıkları hizmetlerden örnekler de veren Kamalak, “Bizim bir belediye başkanımız vardı. Belediye’nin parası gitmesin diye kendi ailesini dahi belediyenin telefonundan aramazdı” dedi.

KUL HAKKINA GİREN HESABINI VEREMEZ

30 Mart'a kadar ev ev dolaşarak, Hakk’ı üstün tutmak için insanların Saadet Partisi’ne çağrılması gerektiğini ifade eden Kamalak, Saadet Partisi dışındaki diğer partilerin rüşvet ve yolsuzluk batağına saplandığını söyledi. Bin 752 belediyede yolsuzluk yapıldığının ortaya çıktığını bildiren ve bu belediyelerin 678’inin AKP, 551’inin CHP, 263’ünün MHP, 121’inin ise BDP’ye ait olduğunu kaydeden Kamalak, “Geçmişte Milli Görüş belediyeleri, kapılarına ‘rüşvet alan da veren de melundur’ tabelasını astı. İlk defa Halk ekmek fabrikalarını biz kurduk, ilk defa iftar çadırlarını biz kurduk, aziz milletimizin malına sahip çıktık. Çünkü biz inanıyoruz ki kul hakkına giren bunun hesabını veremez” diye konuştu.

Türkiye'nin her yerinde vatandaşlarla buluşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak seçmenlere seslendi. Memleketin her yerinde coşkulu kalabalığa hitap eden Kamalak, Türkiye’nin iç ve dış siyasette tam bir faciaya sürüklendiğini kaydederek, “Başbakan Milli iradeyi yok sayan bir yapının olduğundan bahsediyor. Böyle bir yapı varsa sen nerdeydin Ey Başbakan? Onları öven sen değil miydin, sen kimi kandırıyorsun, kimi kime şikâyet ediyorsun? İktidar makamı ağlama yeri değildir” diyerek hükümetin söylemlerini sert bir şekilde eleştirdi.

İSLAM ALEMİNE LİDERLİK Mİ, BATI’YA UŞAKLIK MI?

Önümüzdeki yerel seçimlerin önceki seçimlerden çok daha önemli olduğunu söyleyen Kamalak, seçimlerde sadece belediye başkanın seçilmeyeceği, Türkiye’nin geleceğinin de belirleneceğini ifade etti. “Türkiye İslam âlemine lider mi olmalı, yoksa batıya uşak olarak mı kalmalı?” diye soran Kamalak, “Hiç şüphesiz bu ülkenin evlatları ‘Elbette Türkiye İslam âlemine lider olmalı’ diyor. O halde adres Saadet Partisi’dir. Halkımız hizmet istiyorsa, oylarını Saadet Partisi’ne vermeli. Çünkü hizmet bizim işimiz” dedi. Milli Görüş belediyelerinin yaptıkları hizmetlerden örnekler de veren Kamalak, “Bizim bir belediye başkanımız vardı. Belediye’nin parası gitmesin diye kendi ailesini dahi belediyenin telefonundan aramazdı” dedi.

İKTİDAR MAKAMI AĞLAMA YERİ DEĞİL

Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirmek üzere 383 yatırım projesiyle seçimlere hazırlandıklarını ifade den Kamalak, “Yatırım yapmayan bir devletin işsizliği yenmesi mümkün mü? Elbette mümkün değil. Yatırım Milli Görüş’ün işi. Projelerimizle geliyoruz. Şuan belediyeler borç batağında olduğu için belediye başkanları halkın karşısına çıkamıyor. Kim çıkıyor? Başbakan çıkıyor. Türkiye Başbakan mı seçecek? Yoksa belediye başkanı mı?” dedi. Türkiye’nin iç ve dış siyasette faciaya sürüklendiğini de dile getiren Kamalak, “Başbakan Milli iradeyi yok sayan bir yapının olduğundan bahsediyor. Böyle bir yapı varsa sen nerdeydin Ey Başbakan? Onları öven sen değil miydin, sen kimi kandırıyorsun, kimi kime şikâyet ediyorsun? İktidar makamı ağlama yeri değildir” diye konuştu.