Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AKP’nin Şükrü Genc Korkusu NTV’de Deşifre Oldu
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AKP’nin Şükrü Genc Korkusu NTV’de Deşifre Oldu

AKP’nin Şükrü Genc Korkusu NTV’de Deşifre Oldu
Sarıyer Belediye Başkan Adayları CHP’li Şükrü Genç ve AKP’li Sedat Özsoy NTV’de düenlenen “Seçim Aktüel” programında seçim projelerini anlattılar.
13.03.2014 / 19:59


Sarıyer Belediye Başkan Adayları CHP’li Şükrü Genç ve AKP’li Sedat Özsoy NTV’de düenlenen “Seçim Aktüel” programında seçim projelerini anlattılar. Fakat AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen NTV, AKP’li Sedat Özsoy’u Canlı yayın konuğu olarak stüdyoya davet ederken, CHP’li olduğu için Şükrü Genç’e uzaktan bağlanarak canlı yayına çıkardı. Ayrıca Şükrü Genç konuşurken NTV spikeri devamlı olarak “Sayın Genç süreniz doluyor biraz daha hızlı olun” diye uyarılarda bulunarak Şükrü Genç’in konsantre olmasını ve konuları toparlamasını zorlaştırmak istedi. Fakat tüm bu uğraşlara rağmen Şükrü Genç, Sarıyerlilere projelerini anlattı ve mülkiyet konusunda vatandaşların yüreğine su serperek, her konuda halkımızın istediği olacak dedi. Bir diğer önemli konu ise Şükrü Genç’e verilen konuşma süresi 8 dakika da sınırlı tutulurken, AKP’li Sedat Özsoy’a 15 dakikaya yakın konuşma süresi tanındı.

Sarıyerli Vatandaşlar NTV’ye Tepki Gösterdiler

NTV’nin mevcut hükümetin destekçisi olduğunu ve seçim sürecinde de AKP’li adaylara torpil geçtiğini ifade eden çok sayıda Sarıyerli, NTV’ye büyük tepki gösterdi. NTV’ye fax, mail ve telefon yoluyla ulaşarak yoğun şekilde eleştirilerde bulunan vatandaşlar, hükümetin ve yandaş medyanın tüm entirikalarına rağmen “Sarıyer’de seçimi yüksek oy farkıyla tekrar Şükrü Genç kazanacak” diye görüşlerini ilettiler.

MHP’nin Sarıyer Adayı Davet Edilmedi

Ayrıca MHP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı Ahmet Özyürek’in de canlı yayına davet edilmemesi, Sarıyerliler tarafından skandal olarak karşılandı ve yapılan ayrımcılığın NTV’ye büyük zarar verdiğini belirterek tepkilerini dile getirdiler. 


YORUMLAR
leyla karadeniz: 
""
ben bu kadarınada peeesss diyorum yav insanın gözüne soka oka adam kayırıyolar tamam anladık ak partiyi tutuyosunuzda bu kadar belli beyan etmeyin ntv eşşegin kulağına kar suyu kaçırdı
13.03.2014 / 20:04