Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MEHMET DENİZ'DEN </br>'10 NİSAN POLİS GÜNÜ' MESAJI
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MEHMET DENİZ'DEN
'10 NİSAN POLİS GÜNÜ' MESAJI

MEHMET DENİZ'DEN </br>'10 NİSAN POLİS GÜNÜ' MESAJI
Mehmet Deniz Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı
10.04.2021 / 12:08


Geçmişi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatı kurulduğu günden bu yana, devletimizin bekası, birlik ve beraberliğinin muhafazası ve milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için fedakârca hizmet vermektedir.

Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla, üstlendiği her görevi başarıyla yerine getiren emniyet mensuplarımız, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.

Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı, kanunların uygulanmasını sağlamak, kamu düzenini muhafaza etmek, vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sürdürmeleri için özveriyle çalışmaktadır. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde olması, polisimizin tek başına görevini yerine getirmesi ile mümkün değildir. Kamu düzeninin sağlanması, toplumda huzur ve güvenin sürdürülebilmesi için, vatandaşlarımızın da emniyet güçlerimize yardımcı olması gerekmektedir.

Emniyet Teşkilatımızın, çağın gereklerine göre kendini sürekli yenileyen, demokratik değerlere, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygıyı her koşul altında gözeten bir anlayışla, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğine yürekten inanıyorum.

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde de üstün bir görev anlayışı ile fedakârca salgınla yapılan mücadeleye destek veren Polis Teşkilatımızın gayretleri takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ncı kuruluş yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Günü'nü kutlar, görevleri başında şehit olan polislerimize Allah'tan rahmet, kahraman gazilerimize, görevi başında bulunan tüm polislerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.