Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AV. Necati Yıldırım Gümüşdere Turizm Geliştirme Kooperatifi ile ilgili konuştu
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AV. Necati Yıldırım Gümüşdere Turizm Geliştirme Kooperatifi ile ilgili konuştu

AV. Necati Yıldırım Gümüşdere Turizm Geliştirme Kooperatifi ile ilgili konuştu
Kısa bir zaman önce Gümüşdereli vatandaşların Gümüşdere Turizm Geliştirme Kooperatifi ile ilgili gazetemize yapmış oldukları açıklamalara Av. Necati Yıldırım cevap verdi ve gazetemize bir basın bildirisi gönderdi. İşte noktasına virgülüne dokunmadan Av. Necati Yıldırım'ın ağzından açıklamalar...
15.08.2013 / 13:19


GÜMÜŞDERE TURİZM GELİŞTİRME KOOPERATİFİ

“ZORUNLU AÇIKLAMA”

AV. NECATİ YILDIRIMSarıyer her şeyden önce sayfiye ilçesi, günü birlik dinlenme yeridir. Sarıyer için yapılacak en önemli işlerden biri köylerindeki bu turizm potansiyelini en üst düzeyde KURUMSAL İŞLETMELERLE hayata geçirilmesi için yardımcı olmaktır. Bu görev KAYMAKAMLIKTA, bu görev BELEDİYE BAŞKANLIĞINDA ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının boynundadır. Zaman zaman bu görevlerini biz kendilerine bizzat hatırlattık.

Tüm İstanbul senenin yorgunluğunu atmak için soluğu Sarıyer'de alır. Gümüşdere Köylüsü de bunun için 30 yıldır her şeye ve herkese inat bu hizmeti İstanbulluya sunmak için çaba sarf eder. Bu çaba bazen adliyede yargılanmayı, bazen de illegal yapılanmalara karşı mücadeleyi zorunlu hale getirir.

Gümüşdere köyünün gençleri bunun için S.S Gümüşdere Turizm Geliştirme Kooperatifi'ni benimle birlikte kurdular. 2005 yılında, O dönemin Muhtarı ve S.S Gümüşdere Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile birlikte kurduk ve Gümüşdere Plajını 5 yıllığına da kiraladık.

Bu durumu kendilerine kişisel rant, haksız kazanç ve yasa dışı işgallerine tehlike görenler, köylüyü birbirine düşürdüler ve köyün bir kısım zavallıları da, buna kaba sesleri ve akıllarıyla zemin hazırladılar. Gümüşdere Plajı'nın kira sözleşmesini kendileri iptal etti!. Yazık ettiler ama yetmedi, Tarım Kopperatifinin minibüsünü de icradan sattırdılar!. Yetmedi, kooperatifin mallarını bedava devrettiler, davudi sesli kendisi devretti!…… Kalın ve yüksek sesiyle…. Zavallı…..

Şimdi ise MİLLİ EMLAK , HAZİNE bu yerleri GÖZ GÖRE GÖRE HAKSIZ KAZANCIN KAPISI HALİNE GETİRMİŞTİR. Bu haksız ve illegal kazanç ve tahakkum devam etmektedir. Devlet, malına sahip çıkmamakta veya devlet kurumları, el birliği ile haksız kazancın paylaşımının seyircisi durumundadır. Devlet güçlüdür, muktedirdir, bunlara gücü yeter, fakat yeter ki bunlarla işbirliği yapan memurları olmasın…! Hal bu ki, seyreden ise teslim olmuştur….. Niçin ve kime, neden ve nasıl, TESLİM OLMUŞTUR? Bu soruya cevap verecek kimse var mı? Devlet ricaline soruyorum.

Köylü bahçecilik yapar, tarım Kooperatifine ihtiyacı var. Bu kooperatifi lağvetmeye çalışıyorlar, köye zarar veriyorlar, davudi sesleriyle hala bağırmaya devam ediyorlar.

Hal bu ki köylü de inadına, emekçi köylü, çalışkan köylü, tarımcı olarak, bahçeci olarak, Gümüşdereli ekmeğe, çalışmaya üretmeye devam ediyor. Ecrimisile rağmen, inadına salatalık, domates yetiştirmeye devam ediyor. Ben de avukat olarak ecrimisilden nasıl kurtarabilirim diye mücadele etmeye devam ediyorum, bıkmadan usanmadan devam edeceğim.

İnadına bu köy turizm de hak ettiği payı almanın mücadelesini de verecektir. Kurduğu turizm kooperatifi ile, köylü bu köyün büyük bir turizm potansiyeli olduğunu biliyor, bu ekonomi birilerinin gözünü karartsa da köylü, bu köyün efendisi olduğunu, kendi köyünün imkanlarından kendi çocuklarının yararlanacağını biliyor. Hiç kimse heveslenmesin, biz yaşadığımız sürece, bu gün ise kimin ne yaptığı önemli değil ama muhakkak ki bu mücadeleye devam edeceğiz ve elbette bu haklı mücadelemiz sonucunda, bu plajları köylünün elinden kimse alamayacaktır.

Sarıyer’in köyleri artık mahalle oldu. Ama bu köyler turizmin büyük gelirlerinden, kendilerine düşen payı almak için kurumsal ticari kimlikleriyle, Turizm Kooperatifleriyle mücadelesine devam edecektir. Hiç kimse Gümüşdere Plajını kendi ismiyle işleterek köylüye iyilik yaptığını iddia etmesin. Kira sözleşmeleri yok, ruhsatları yok, hiçbir yasal dayanakları yok ve kim bu soyadı Köylü’olan şahıs ki, bu köye, köylüye ihanet ediyor, (çökkerrekk)?! Kendi adlarına işletmeye çalışanlar kim .. Kim bunlar? 

Hal bu ki Gümüşdere Köylüsünün Kurumsal teşekkülleri var, kurumsal temsilcileri yanında, ayrıca Kooperatifleri var.

S.S Gümüşdere Turizm Geliştirme Kooperatifi var. İşletecekse yasal olarak bu kooperatifi işletmelidir.

Selam ve saygılarımla.

AV. NECATİ YILDIRIMYORUMLAR
HAYIRLI ARKADAŞ: 
""
NECATİCİĞİM BIRAK BU İŞLERİ ARTIK KENDİ İŞİNİ YAP MİLLETLE UĞRAŞMA
21.08.2013 / 11:28
sarıyerli: 
""
bu gümüşdere plaji hep böyle olay oluyor,insanlar bu rant için böyle birbirine düşüyolar,necati yıldırımda sonuçta boş durmamıştır
17.08.2013 / 12:14