Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER MEHMET CABBAR’I KONUSUYOR
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER MEHMET CABBAR’I KONUSUYOR

SARIYER MEHMET CABBAR’I KONUSUYOR
Sarıyer Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Cabbar, Sarıyer ilçesine kazandırdığı değerler ile Sarıyer halkının gururu olmaya devam ediyor.
02.02.2013 / 01:16


Sarıyer Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Cabbar, Sarıyer ilçesine kazandırdığı değerler ile Sarıyer halkının gururu olmaya devam ediyor. Mehmet Cabbar Bal ile ilgili yapmış olduğu faaliyetleri gazetemize değerlendirdi. Cabbar konuşmasında “Balın Türkiye'deki değeri 300 milyon dolar fakat tabiata katkısı paha biçilemez. Arıların çiçekten çiçeğe aşılama, dölleme yoluyla tabiata katkısı milyarlarca dolara eş değer. Örnek verecek olursak, iki aynı bahçede birinde arı kovanı olsun diğerinde olmasın... Arı kovanı olan bahçede ürünler diğerine göre iki kat fazla verimli oluyor” dedi.

PROPOLİSTE HEDEFİMİZ DÜNYA LİDERLİĞİ

Kazanmak güzel bir şey fakat kazandırmak çok daha güzel diyerek konuşmasına devam eden Mehmet Cabbar “Öncelikle hedefimiz dünya 3.lüğü, akabinde Cumhuriyetimizin 100. Yılında ise dünyanın 1 numarası olmak istiyoruz… Sarıyerimize, insanlığa ve tüm canlılara kalıcı bir vakıf bırakmak istiyoruz. Tabiri caizse ülkem adına omuzlarıma yük almak istiyorum. Yaptığımız çalışmalar sonucunda görüyoruz ki çok şükür herşey iyi gidiyor. Sistemimizi oturtana kadar İnşallah herşey yolunda gider. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Avrupa Birliği Bakanımız Sayın Egemen Bağış başta olmak üzere Sarıyer Kaymakamımız  Ömer Karaman ve  daha birçok devlet büyüklerimize balımızdan ikram ettik, sağolsunlar bizleri bu çalışmamızdan dolayı tebrik ettiler.BÜYÜKŞEHİRLERİN İÇİNDE DE BAL YAPILABİLDİĞİNİ GÖSTERDİK

Biz Sarıyer Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooparatifi olarak dünyada büyükşehirlerin içinde de Bal yapılabildiğini gösterdik. Ne olursa olsun kaliteden taviz vermeden Sarıyer için, halkımız için hizmet etmeye devam edeceğiz. Anzer balından sonra Türkiye’nin en iyi balını biz üretiyoruz, Sarıyer’in adını yüceltmeye devam edeceğiz. Bu arada vatandaşlarımıza önemli bir açıklamam olacak, Ben ve ekibim Sarıyer’in ismine hiçbir zaman leke getirmeyeceğiz. İşimizi daima belgelerle ve şeffaf bir çalışma sistemiyle yapıyoruz, kimsenin bu konuda şüphesi olmasın. Mehmet Cabbar sözlerini “insalığın geleceği için çalışan bu kooparatife oy birliği ile seçildim, bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim” diyerek sözlerini noktaladı.