Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Ayazağa Spor'a Şok Cezayı <br />Hakemler Kesti
Başkan Genç’e ‘Üstün Hizmet Ödülü’ Verildi
Çayırbaşı'nda Uyuşturucu Operasyonu
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar: CHP İstikrara Evet Dedi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ayazağa Spor'a Şok Cezayı
Hakemler Kesti

Ayazağa Spor'a Şok Cezayı <br />Hakemler Kesti
Hakemler, önceki hafta taraftarı hakemleri darp ettiği için Ayazağaspor'un maçlarını boykot etti. Bu nedenle Sarı-Yeşilliler'in maçları oynanamadı.
26.11.2014 / 12:56


İstanbul Süper Amatör Lig 5.Grup'ta önceki hafta oynanan Ayazağaspor-Çağlayan Gençlerbirliği maçının 74. dakikasında, ev sahibi ekip 1-0 öndeyken hakem Çağlayan Gençlerbirliği lehine penaltı verdi. Bu karara büyük tepki gösteren üç Ayazağasporlu futbolcu kırmızı kart görünce ev sahibi taraftarlar sahaya giri.

Sahaya giren 50-60 kadar taraftar orta hakem ve bir yardımcı hakemi darp etti. Yardımcı hakemlerden biri elinden ve başından darbe alırken, Ayazağaspor taraftarı yaralı hakemin ambulansa binmesine de engel oldu.

TFF İstanbul İl Temsilciliği maçı 3-0 Çağlayan Gençlerbirliği'nin lehine tescil etti. Lakin Sarıyer temsilcisnin 'cezası' bununla bitmedi. Hakemler Ayazağaspor boykot etme kararı aldı ve Sarı-Yeşilliler'in tüm kategorilerdeki maçlarına çıkmadı. Bu nedenle Süper Amatör Lig'deki Ayazağaspor-Gülsuyuspor maçı oynanamadı.

Olay nedeniyle özür dileyen Ayazağaspor Kulübü ise bu uygulamaya tepki gösterdi. En büyük tepki, olaylarla ilgisi olmamasına rağmen mağdur olan Ayazağaspor'un altyapı takımlarından geldi. Zira olay A takım maçında olmasına rağmen hakemler Sarıyer ekibinin altyapı maçlarına da çıkmadı.