Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BAŞAR BİBEROĞLU'NDAN </br>KURBAN BAYRAMI MESAJI
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAŞAR BİBEROĞLU'NDAN
KURBAN BAYRAMI MESAJI

BAŞAR BİBEROĞLU'NDAN </br>KURBAN BAYRAMI MESAJI
Başar Biberoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj paylaştı.
14.06.2024 / 23:10
İstanbul'un önde gelen siyasetçilerinden, iş insanı ve hukukçu Başar Biberoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj paylaştı.

Biberoğlu mesajında şunları kaydetti...

BAŞAR BİBEROĞLU:

Toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramı'nı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz. Bayramın ülkemize ve bütün insanlığa sağlık, huzur ve neşe getirmesini diliyorum.

Bayramlar; toplumumuzun dini, milli ve kültürel yaşantısının en güzel yansımalarındandır.

Bizi biz yapan değerlerimizin en öz şekilde yaşandığı, vatandaşlarımızın sosyal dayanışmasının güçlendiği nadide zamanlardır.

İnsanlarımızı birbirine yakınlaştıran bayramlar, günlük yaşam içerisinde yeteri kadar hayatımıza yansıtamadığımız paylaşma, ziyaret etme, gönül alma gibi güzellikleri doyasıya yaşamamız için de önemli bir fırsattır.

Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğimize, bayramı bayram gibi yaşamak için dargınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakarak sevdiklerimizle kucaklaşacağımıza, büyüklerimiziziyaret ederek onların gönüllerini hoş tutacağımıza ve hoşgörü ile kardeşlik iklimine katkı sunacağımıza inancım tamdır.

İnsanlık tarihi kadar eski bir gelenek olan kurban, Allah’a yakınlaşmak için bir vesiledir.

Kurban, akıtılan kanın çok ötesinde derin anlamları barındıran bir ibadettir.

İhtiyaç sahibi insanları imkan sahibi insanlar ile buluşturan Kurban Bayramı’nı, mahiyetine uygun bir şekilde yaşamak ve yaşatmak inanç sahibi her bir insanımızın vazifesidir.

Maneviyatımızı perçinleyen, birlik ve beraberliğimizin zeminini güçlendiren kurban ibadetinizin Allah katında kabul görmesini temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bu bayram günlerini ülkemizde huzur ve güven içinde yaşayabilmemizi sağlayan aziz şehitlerimizi minnetle yad ediyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Herkesin sevdikleri ile beraber olabileceği, büyüklerin ziyaret edildiği, kimsesizlerin ve çocukların sevindirildiği bir bayram geçirebilmemiz temennisiyle aziz milletimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı canıgönülden kutluyorum.