Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BAŞKAN ALİ GENÇ'TEN </br>KURBAN BAYRAMI MESAJI
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAŞKAN ALİ GENÇ'TEN
KURBAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN ALİ GENÇ'TEN </br>KURBAN BAYRAMI MESAJI
Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj paylaştı.
14.06.2024 / 23:15
Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj paylaştı.

Başkan Genç mesajında şu ifadelere yer verdi...

ALİ GENÇ:

Bayramlar birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin pekiştiği, bizi biz yapan geçmişimizin güçlü ve köklü değerlerinin kalplerimiz arasında kurulan muhabbet bağları aracılığıyla günümüze ve gelecek nesillere aktarıldığı; kalbi, dini ve insani duygularımızın en yoğun biçimde yaşandığı önemli ve müstesna günlerimizdendir.

Bugün, millet olarak toplumsal dayanışmanın ve kaynaşmanın, hoşgörü ve kardeşliğin, sevinme ve sevindirmenin en güzel örneklerinden olan Kurban Bayramı’na bir kez daha erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Başta Sarıyerli hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı yürekten kutluyorum.

Kurban Bayramı karşılıksız yapılan iyiliğin, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın doruk noktasıdır.Yüce Yaradan’ın, mayamızda var olan ancak yaşam gailesi içinde farkında olmadan ihmal ettiğimiz birtakım hasletlerimizi gün yüzüne çıkarıp insan olmanın şevkini yaşamamıza vesilesi kıldığı bu özel günler, aramızdaki dargınlıkları unutmak ve birbirimize daha sıkı sarılarak kardeşliğimizi pekiştirmek için bulunmaz fırsattır.

Bu bayramda birbirine aşina yürekler kucaklaşacak, birbirini hasretle bekleyen gözler kavuşacak, elde olmayan nedenlerle ayrı düşen gönüller bir olacaktır.

Bu kıymetli günlerde hüzünlerimizi, kırgınlıklarımızı, acılarımızı bir nebze olsun unutmalı; sevinç ve mutlulukların paylaştıkça artığını anımsayarak kucaklaşmalıyız.

Kurban Bayramı’nın sevincini, coşkusunu içimizde hissederek onun muştusunu evden eve, gönülden gönüle taşımalıyız.

Ömürlerinin büyük bölümünü bizlere, toplumumuza ve ülkemize hizmet etmeye adamış en değerli varlıklarımız olan büyüklerimizin gönlünü ve hayır dualarını almalı, evlerin canlı bayramları olan çocuklarımızı sevindirmeliyiz.

Yaralı gönülleri, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, öksüz ve yetimlere, gariplere, kimsesizlere, ihtiyaç sahiplerine bayramın coşkusunu taşımalı; içinde bulunduğumuz huzur ortamını borçlu olduğumuz, vatan-millet uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin bizlere emaneti kıymetli ailelerini ve kahraman gazilerimizi yalnız bırakmayarak vefa borcumuzu ödemeli, sevincimize ortak etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit aileleri ve gazilerimiz olmak üzere kıymetli Sarıyerli hemşehrilerimin, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı bir kez daha kutluyor, bayram coşkusunun ocaklarımızı, gönüllerimizi şenlendirmesini temenni ediyorum.

Kurban Bayramımızın kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini, aziz milletimize, tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini diliyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.