Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İSMAİL GEÇİM: </br>GAZZELİLER ÖLMEDİ </br>ONLAR YAŞIYORLAR... </br>BİZ ÖLDÜK! İNSANLIK ÖLDÜ!!!
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İSMAİL GEÇİM:
GAZZELİLER ÖLMEDİ
ONLAR YAŞIYORLAR...
BİZ ÖLDÜK! İNSANLIK ÖLDÜ!!!

İSMAİL GEÇİM: </br>GAZZELİLER ÖLMEDİ </br>ONLAR YAŞIYORLAR... </br>BİZ ÖLDÜK! İNSANLIK ÖLDÜ!!!
GAZZE’DE İNSANLAR KIYIM KIYIM KIYILIRKEN, TV'LERİMİZ BİLE EĞLENCEYE, ŞARKIYA, TÜRKÜYE DEVAM ETTİ.
30.11.2023 / 13:44
Gerek toplumsal faaliyetlerde gerekse sosyal medya üzerinden yaptığı yoğun çalışmalarla Filistin'de yaşanan katliamlara ve insanlık suçuna kayıtsız kalmayan, Başarılı İş İnsanı İsmail Geçim, çok ses getirecek bir yazı kaleme aldı.

Örnek yaşantısı ve Türk İslam Birliği adına sergilediği kararlı duruşu nedeniyle fark yaratan bir isim olan İsmail Geçim, Gazze'de yaşananlar ile ilgili sitem dolu eleştirilerde bulundu...

İSMAİL GEÇİM:

75 Seneden beri toprakları işgal edilen, 75 yıldır her gün katledilen,

Milyonlarcası yurtlarından sürgün edilen, her gün evlerinden dışarı atılıp el konulan,

Mescid-i Aksa’da ibadet ederken her türlü engelleme ve zulüm yapılan, camide basılan, tartaklanan, dövülen, üzerlerine bomba atılan, su sıkılan,

Filistin halkı ve hususen Gazze olarak her taraftan kuşatılıp, tüm dünyadan tecrit edilip, üstü açık hapishaneye mahkum edilen,

Ve neredeyse 2 ayı bulan süreden beri, insanlığın hiç şahit olmadığı bir vahşilik, canilik ve barbarlıkla Gazze’de bombalanan, taş üstünde taş, beden üstünde baş bırakmayp, yerle yeksan edilen, binlerce insani katledilen,Kadın, çocuk, yaşlı genç demeden hunharca öldürülen,

Hiçbir savaş kuralı ve hukukunu tanınmadan her türlü savaş ihlali ile yasak silahları ve fosfor bombası bile kullanıp, her türlü imhaya maruz kalan,

Hastanesi, okulu, camisi, kilisesi ayırt edilmeden vurulan, suyu ve elektiriği kesilen, gelen acil yardımları bile haftalarca içeri sokulmayan,

Su temini peşinde koşan çocukları, beyaz bayrak açıp hicret edenleri, ambulansı, hastası, yaralısı bile hunharca bombalanıp katledilen,

Savaşı Gazze ile sınırlı tutmayıp, Suriye, Lübnan ve Hizbullah hedefleri bile vurulan, İran’a tehditler savuran, BM çağrılarını ve kararlarını bile dinlemeyen, dünyaya meydan okuyan, onlardan yana olmayan herkesi terörist ilan edip, vuracağını ilan eden,

İnsanlıktan zerre nasip almamış, gözü dönmüş, deli dana hastalığına yakalanmış, kuduz lanetli caniler karşısında,

MÜSLÜMAN ÂLEMİ VE TÜM İNSANLIK OLARAK,

Gazze’nin yanında fiili hiçbir yardım ve yaptırımla yer almadık, alamadık.

Gerek Müslüman Âlemi olarak ve gerekse tüm dünya olarak Gazze’de HAMAS mücahitleri değil, biz öldük, insanlık öldü ve hep beraber Gazze imtihanını kaybettik.

Sözden, laftan, kınamadan, itidal ve ateşkes çağrısı yapmaktan, toplantılar, görüşmeler, mitinglerden başka hiçbir yaptırım yapamadık.

Yaptırım, müeyyide anlamında, caydırıcılık yönünde tek bir adım, fiili olarak bir çakıl taşı, bir kum tanesi dahi siyonist canilere atmadık, atamadık.

Siyonist canilere boykot çağrılarında bile yeterince etkili olamadık.

Caniler soykırım yaparken, biz ürün boykotu ile iktifa ettik, onu bile beceremedik.Bir veya birkaç miting ile halkın gazını alıp, işi bitirdik. Bitirdiğimizi, vazifemizi yaptığımızı zannettik. Vicdanımızı rahatlatıp, eğlenmeye, bir şey yokmuş gibi hayata devam ettik. Mitinglerde bile devamlılık sağlayamadık. Her hafta sonu meydanlarda olamadık, her Cuma namazı sonrası sesimizi dünyaya duyuracak tepkiler koymadık, koyamadık.

Mitinglere bile yeterli katılımı sağlayamadık. Mitingleri parti ve grup taassubuyla yaptık.
Kim düzenliyorsa ona göre hareket ettik. Bizimki ise katıldık, diğeri ise katılmadık. Kendi kalabalığımızı, kendi gücümüzü ortaya koymaya, mitingi bile siyasi, ideolojik ve güç devşirme vesilesine, reklama, desinlere, oy devşirmeye, tabanı tutmaya alet ettik. Ayrı ayrı protestolar yaptık. Burada da kardeş ve birlik olamadık.

Batılı ülkelerde bile mitingler bizden fazla oldu. Her hafta sonu mitinglere devam ettiler, çeşit çeşit sivil eylemler yaparak, kendi hükümetleri üzerinde baskı oluşturdular. Bizden, Müslüman ülkelerden daha fazla tepki koydular. Siyonist izrail’e giden gemilere bile pırotesto eylemleri yaptılar. Bankalarını bile zorladılar, paralarımızı çekeriz diye eylem yaptılar.

Biz cihadı, bazı meşrubatları, hamburgerleri ( BUNA RAĞMEN EDİLMELİDİR) boykot ederek yaptık. Yapabileceklerimizi tümüyle yapmadan, cüzi irademizi sonuna kadar kullanmadan, DUA ederek işi çözmeye kalktık. Bunları bile tam yapamadık.

Hatta, boykot edilen yerlerde çalışanlara, oturanlara, kendi insanımızı taciz etmeyi mücahitlik zannettik. Elbette boykot bir eylemdir ve yapılmalıdır. Ama yapılması gerekenler konusunda bunlar ana eylemler, ilk sırada yer alanlar değildir. Tali eylemler, ikincil, üçüncül eylemlerdir.

Boykot ettiğimiz ürünlerin ülkemizde üretildiğini, boykot ile sadece canilere değil, oralarda istihdam edilen vatandaşlarımıza zarar verdiğimizi unuttuk. Hatta, sahiplerini bile karıştırdık. Bir tarafta boykot ettiğimizi, diğer tarafta başka bir faaliyet alanında alkışladık ya da orada ses çıkarmadık.

GAZZE’DE İNSANLAR KIYIM KIYIM KIYILIRKEN, TELEVİZYONLARIMIZ BİLE EĞLENCEYE, ŞARKIYA, TÜRKÜYE DEVAM ETTİ.

Lanetli eşkıyaların ülkelerimizde ürettikleri, onlara sattıklarımızın bize, Müslüman halklara istihdam, ekmek parası da olan ürünleri boykot etmekten daha önemlisi,

SAVAŞA FİİLİEN GİRMEDEN, ABD, AB VE BATININ RUSYA’YA KARŞI UKRAYNA’DA YAPTIKLARI VE HER TÜRLÜ DESTEĞİ, SINIRSIZ DESTEĞİ VERDİKLERİ GİBİ,

Bırakınız Batının Ukrayna’ya verdiği gibi silah, askeri mühimmat vermeyi, İsrail’e giden gemilere yönelseydik, işgalci terör çetesi ile ticareti kesecek, elçileri geri çağıracak, elçilikleri kapatacak, diplomatik ilişkileri kesecek, siyasi, iktisadi, kültürel ve askeri tüm irtibatları sonlandıracak, en azından askıya alacak ve yetkilileri buna zorlayacak sivil eylemler yapsaydık çok daha doğru, samimi ve etkili adım atmış olurduk.Maalesef her zaman olduğu gibi kolay, risksiz ve ucuz mücahitlik peşinde olduk.

Çifte standart sergiledik, yanlı korumalara, görmezden gelmelere, bizimki ise başka, bizimki değilse başka davrandık. Birçok alanda olduğu gibi burada AHLAKLI ve DÜRÜST OLAMADIK. Birkaç miting ve boykot ile işi bitirdik. Hatta giderek gündemimizden bile çıkarmaya, gündemdeki yerini azaltmaya başladık.

İnsani yardım, ilaç ve gıda, inşaat malzemesi v.s yardımı hep yaptık, izin verirse caniler şimdi de yapacağız. Siyonist eşkıya vuracak, yıkacak, yaralayacak, biz hademeliğini, hasta bakıcılığını yapacağız, canilerin yıktıklarını, enkazı biz kaldıracağız.

Her seferinde böyle oluyor. Elbette yapalım, bu insanlık görevimiz ama onurumuza dokunuyor.

Sen yıktın sen kaldır diyebilmeli, hesabını sorabilmeliyiz.
Hep yanında kâr kalmamalı, enkazını hep biz kaldırmamalıyız.

Filistinli, Gazzeli imtihanı kazandı.

TARİHİN EN KAHRAMANLARI, EN KORKUSUZLARI, TÜM DÜNYANIN TIRSTIĞI KÜRESEL EMPERYALİST VE İLERİ KARAKOLLARI SİYONİSTLERE MEYDAN OKUYANLARI, EN İMANLILARI OLARAK ŞEHİT OLDULAR, EBEDİ HAYATI KAZANDILAR. HER GÜN ÖLDÜRÜLMEKTEN, ÖLMEKTENSE, BİR KERE ÖLMEYİ TERCİH ETTİLER.Dünya da bir avuç sayılabilecek vicdanlı insan hariç, bütün bir halkı Müslüman devlet yöneticileri, halklar ve insanlık olarak biz GAZZE İMTİHANINI KAYBETTİK!

İSLAM KARDEŞLİĞİ ŞÖYLE DURSUN, ASGARİ İNSANLIĞIN, İNSAN KARDEŞLİĞİNİN BİLE GEREĞİNİ YAPMADIK, YAPAMADIK.

ÇEÇENİSTAN’DA, AFGANİSTAN’DA, IRAK’TA, SURİYE’DE, LİBYA’DA, YEMEN’DE, MISIR’DA KAYBETMİŞTİK!!!

İSLAM DÜNYASINDA VE MAALESEF ÜLKEMİZİN BİR KESİMİNDE DE KÜFFARIN YANINDA YER ALDIĞIMIZ, ZALİMLERE MÜTTEFİK OLDUĞUMUZ GERÇEĞİNİ İTİRAF ETMELİ VE İMTİHANI BURADA DA KAYBETTİĞİMİZİ SÖYLEMELİYİZ.


Gazzeliler ölmedi, onlar yaşıyorlar, biz öldük, insanlık öldü!