Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ALİ RIZA ZAMAN'DAN </br>19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA </br>GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ALİ RIZA ZAMAN'DAN
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA
GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

ALİ RIZA ZAMAN'DAN </br>19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA </br>GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
Sarıyer'in sevilen saygıdeğer ismi, Kanaat Önderi Ali Rıza Zaman, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
19.05.2023 / 13:39
Sarıyer'in sevilen saygıdeğer ismi, Kanaat Önderi Ali Rıza Zaman, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Zaman mesajında şunları kaydetti...

ALİ RIZA ZAMAN:

Milli Mücadeleyi başlatan sürecin 104. yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğunu, gururunu ve coşkusunu hep birlikte canı gönülden yaşıyoruz.

Mazisi şanla şerefle ve kahramanlıklarla dolu aziz milletimizin büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla imkânsızlıklara rağmen başlattığı mücadelenin adıdır 19 Mayıs.

19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme asla boyun eğmeyen milletimizin varoluş mücadelesinin ilk adımıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ya İstiklal, Ya Ölüm’ düsturuyla Samsun’da yaktığı meşalenin elden ele, dilden dile, gönülden gönüle tüm vatan sathına yayılarak milli egemenliğe dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının hayata geçirildiği gündür bu gün.

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması ise geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs ruhunu özümsemelerine ve bu ruha sahip çıkmalarına vesile olması bakımından son derece önemlidir.

Zira 19 Mayıs ruhu, milletimizin en büyük varlığı, en büyük sermayesidir.

Birlikte yürümenin, zorluklara hep beraber göğüs germenin, azimle, inançla, kararlılıkla mücadele etmenin anlamı, bu ruhta gizlidir.

19 Mayıs, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine, milletimizin tüm kesimlerinin birlik ve beraberliğinin, umutsuzluğa düşmemenin, inancın, azmin ve kararlılığın sembolüdür.

Bugünde, tıpkı 104 yıl önce olduğu gibi aynı heyecanla ve kararlılıkla 2053 hedeflerimize ulaşmak ve milletimizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı günde verdiği bağımsızlık mücadelesiyle birçok millete örnek teşkil eden bir ulusun üyesi olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyor; birlik ve beraberlik içinde nice 19 Mayıs’lar yaşamayı temenni ediyorum.

19 Mayıs 1919’un 104. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızı kurtarmak için canını hiçe sayarak mücadele eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; ülkemizin, milletimizin ve değerli Sarıyerli hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum.