Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BAŞAR BİBEROĞLU'NDAN </br>18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
OKTAY AKSU İHALE ÜZERİNDEN </br>YOLSUZLUKLA SUÇLANIYOR!  </br>AKSU YOLSUZLUĞU İTİRAF ETTİ Mİ?
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAŞAR BİBEROĞLU'NDAN
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

BAŞAR BİBEROĞLU'NDAN </br>18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
Başar Biberoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı
18.03.2023 / 12:11
Fikirleri ve vizyonu ile siyaset dünyasına renk katan isimlerden biri olan ünlü iş insanı, hukukçu Başar Biberoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, varlığını bütün dünyaya ispat ettiği, yeniden varoluş ve diriliş destanıdır” dedi.

Biberoğlu mesajına şöyle devam etti...

BAŞAR BİBEROĞLU:


Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız.

Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, varlığını bütün dünyaya ispat ettiği yeniden varoluş ve diriliş destanıdır.

Çanakkale Zaferi, namusu bildiği vatanının ve milletinin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını vermeyi göze alan iman dolu göğsünü hayasızca akına siper etmiş yüzbinlerce kahramanın eseri; istiklâlini ve istikbâlini korumak isteyen bir milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağının kanıtı olan emsalsiz bir destandır.

Bu zaferle, yok olacağına inanılan bir milletin adeta yeniden doğduğu görülmüştür.

O gün vatanı uğruna gözünü kırpmadan ölüme koşanların torunları, bugün yine aynı azim ve kararlılıkla her türlü tehdit ve tehlikeye karşı vatanını korumaya devam etmektedir.

Ülkemizin bekası ve milletimizin birliği uğruna, canını feda eden Aziz Şehitlerimiz! Hilâlin gölgesinde müsterih olunuz ki Türk Milleti olarak birlik ve dayanışma içinde, aynı kararlılıkla; emanetinizi yani mübarek vatan topraklarını, istiklal ve istikbalimizi canımızdan aziz bilerek yaşamaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğrunda hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimizi şükranla anıyorum.