Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR </br>KADERİNE TERK EDİLEMEZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR
KADERİNE TERK EDİLEMEZ!!!

VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR </br>KADERİNE TERK EDİLEMEZ!!!
Türkiye'nin son yıllarda düştüğü durumun korkunç boyutlara ulaştığını yansıtan karikatür tüm gerçekleri bir kez daha gözler önüne serdi.
13.08.2022 / 10:37
Türkiye'nin son yıllarda düştüğü durumun ehemmiyetini anlatan karikatür tüm gerçekleri bir kez daha gözler önüne serdi.VATANDAŞINA PAHALI, ARAPLARA UCUZ TÜRKİYE!!!

Türk vatandaşlarının büyük bölümü için konut almak hayale dönüşürken, yabancılara satışlar rekor derecelere ulaşmış boyutta hızla artıyor.Yabancılara konut satışının geldiği noktayı ise Hakan Keleş'in kaleminden çıkan çizim anlattı.Türk Lirası'ndaki olağanüstü değer kaybının ardından özellikle Arap yatırımcılar Türkiye’ye akın etti.

250 bin dolara gayrimenkul alanlara Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verilmesinin de etkisiyle konut satışları rekor kırdı.Miktarın 400 bin dolara yükseltilmesi de fayda etmedi.

Türkiye'de son 5 yılda yabancılara 200 bin konut ve iş yeri satıldı.Yabancılara en çok ana taşınmaz ile konut ve işyeri satışı ise İstanbul’da yapıldı.HAKAN KELEŞ TÜRKİYE ÇİZİMİ "DURUM BU" DEDİRTTİ!!!

Yabancılara konut satışının geldiği noktayı ise bir karikatürist kaleminden çıkan çizim anlattı.

Karikatürde geleneksel Arap kıyafetleri giyen bir adamın elindeki alışveriş sepeti ile İstanbul üzerinde göz gezdirdiği görülüyor.