Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - HAKAN ŞENGÜL'DEN </br>'DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ' MESAJI...

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAKAN ŞENGÜL'DEN
'DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ' MESAJI...

HAKAN ŞENGÜL'DEN </br>'DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ' MESAJI...
Türk futbolunun örnek yöneticilerinden, başarılı iş insanı Hakan Şengül, '5 Haziran Dünya Çevre Günü' dolayısıyla bir mesaj paylaştı.
05.06.2022 / 12:31
Türk futbolunun örnek yöneticilerinden, başarılı iş insanı Hakan Şengül, '5 Haziran Dünya Çevre Günü' dolayısıyla bir mesaj paylaştı.Şengül mesajında şu ifadelere yer verdi...

HAKAN ŞENGÜL:

Ülkemizde ve dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan ‘Dünya Çevre Günü’, çevre sorunlarına dikkat çekerek kamuoyunda çevre bilinci ve hassasiyetinin oluşmasına katkı sağlaması açısından büyük önem arz etmektedir.

Çevre konusu sadece bir gün değil, sürekli hatırlanması, tavır ve davranışlarımıza yansıması gereken bir konudur.

Son yüzyılda yaşanan plansız şehirleşme ve doğal kaynakların fütursuzca tüketiminin olumsuz etkileri, yaşam kalitesini ve sürekliliğini tehdit eder hale gelmiştir.

Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde insanlığın gelecekte çok ciddi çevre sorunları ile yüzleşmek zorunda kalacağı unutulmamalıdır.

Bu boyutuyla daha yaşanabilir bir dünya ideali, devletlerin olduğu kadar bireylerin de temel gayesi olmalıdır.

Çevre koruma ve kullanma dengelerini sağlamadaki yanlışlıkları düzeltmeye öncelikle kendimizden ve yakın çevremizden başlamamız gerekmektedir.

Herkes kendi kullanım alanını temizlese ve temiz tutsa, bütün sokaklar, caddeler ve dolayısıyla şehrimiz ve Ülkemiz temiz olur.Dünya Çevre Günü vesilesi ile Sarıyerli hemşehrilerimi ve İstanbul'da yaşayan herkesi, önce kendimizi sorgulayarak işe başlamaya, çevreyi koruma konusunda daha hassas olmaya davet ediyorum.

Devletimiz tüm vatandaşlarımızın sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşaması, biyolojik çeşitliliğin ve doğal kaynakların korunması için gerekli çalışmaları yapmalıdır.

Ancak, çevre sorunlarının çözülmesi için yapılacak en önemli çalışma, insanları bu konuda bilinçlendirmek olmalıdır.

Toplumumuzda bu konuda gelişen hassasiyet gelecek adına umut vermekle birlikte, doğal kaynaklarımızı daha bilinçli kullanmayı, doğayla daha uyumlu yaşamayı öğrenmeli ve öğretmeliyiz.

Unutmamalıyız ki yaşadığımız çevre bizlere bir emanettir ve bu emanetten toplumun her kesimi, her ferdi sorumludur.Temiz bir çevre, yaşanabilir bir dünya, yeşil bir Türkiye, yeşil bir İstanbul gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli miras olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Sarıyerli hemşehrilerimin ve aziz milletimizin “Dünya Çevre Günü”nü kutluyor, sağlıklı bir gelecek, temiz, kaliteli ve daha yaşanılabilir bir dünya temenni ediyorum.