Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ALİ RIZA ZAMAN'DAN </br>23 NİSAN MESAJI...
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ALİ RIZA ZAMAN'DAN
23 NİSAN MESAJI...

ALİ RIZA ZAMAN'DAN </br>23 NİSAN MESAJI...
Ali Rıza Zaman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
23.04.2022 / 12:43


Sarıyer'in Kanaat Önderi Ali Rıza Zaman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

ALİ RIZA ZAMAN:

Bağımsızlık mücadelemizin sembolü, demokrasimizin ve egemenliğimizin güvencesi, milli iradenin yansıma noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 102’inci yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve heyecanını milletçe yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin inşa sürecinde tarihi bir dönüm noktası olan ve ülkemizin kuruluş yılları ruhunu içinde barındıran 23 Nisan 1920 günü, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, milletimizden aldığı güçle dünyadaki bütün mazlum milletlere örnek olacak bir başarı ortaya koymuştur.


“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ifadesinin ışığında kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün, 23 Nisan 1924 tarihinden itibaren bayram olarak kutlanmış, 23 Nisan 1929 tarihinde ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan edilmiştir.

Milli dayanışma duygusunun ve millet olma anlayışının gelişiminde önemli bir yer tutan ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’, dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olma özelliğini taşımaktadır.


Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, Birinci Meclis’in değerli üyelerini, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımıza barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutluyorum.