Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Antrenör Eli Değmiş
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı
Kar ve Yağmur Tüm Yurdu Saracak
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Antrenör Eli Değmiş

10.haftada ligin önemli ve iyi kadrolarından olan Göztepe ile karşılaştı Sarıyer. Gelinen süreçte ...
10.11.2013 / 00:00


10.haftada Ligin önemli ve iyi kadrolarında olan Göztepe ile karşılaştı Sarıyer. Gelinen süreçte yaşanan Teknik Direktör değişikliğinden sonra seyredebildiğim ilk maçtı. Öncelikle Teknik Direktör Beyhan Çalışkan’a görevinde başarılar dilerim.

Geçen haftada son saniye yenen gol ile alınan mağlubiyeti saymazsak, beraberlik serisi devam ediyor diyebiliriz. Ancak gözle görülür bir değişiklikle. Yeni Teknik Direktör Beyhan Çalışkan'ın bu takıma Elinin değdiği aşikar,

Anlaşılan o ki kadroları kendi isteğine ve eksiğine göre kurmak ne kadar doğru gibi gözükse de,

Mevcut kadroya oynayabileceği en iyi oyunu oynatmak ta o kadar Antrenör işi.

Kalede Kılıçarslan, Geride Sami,Emre Karaman, Hamza, Volkan, Orta sahada Hakan, Ömer Çuğ, Emre, Feridun, Önlerinde Bünyamin ve ilerde Sinan. Görüldüğü üzere mevcut kadro içerisinde oyunu bu şekilde oynayabilecek en iyi 11’lerden biriydi bence.

Geriye dönüp eski yapılanları eleştirmektense, seyrettiğim oyunu anlatmak en doğrusu...

Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim, elinde genç Sami Gökteke gibi sol bek oynayabilen bir oyuncu varken Emre Bayraktarbaşı gibi birde alternatifin varken. Bu oyunculara güvenmeyip stoperlerden Sağ ve Sol Bek yaratmaya çalışmak yüreksizliktir. Oynayanlara yazıktır, Oynatılmayanlara ayıptır.

Gelelim Göztepe maçına;

Defansı önde kurup, oyunu daraltıp, rakip alanda baskı yaparak ve takım halinde topun önünde kalmaya çalışarak oynadı Sarıyer. Rakip ataklarda topun kanatlara inmesini, engellemeye orta hunide kalmasını sağlamaya, defans oyuncularını oyuna katmamaya çalıştı. Ve bunda da maçın genelinde başarılı oldu.

Topu kaptığımız zamanlarda Hakan'ın pas dağıtımı ile kanatta oynayan Feridun ve Emre’nin oyuna katılması, hatta bu sene Sarıyer takımında alışık olmadığımız şekilde iki bekinde oyuna katılma arzusunda olması önemliydi. Kanatlardan gelerek ceza sahası içine yapılacak ortalarla pozisyon yaratmaya çalıştı. Uzun zamandır ne yaptığını bilerek oynamaya çalışan bir Sarıyer vardı sahada. İkili mücadele kazanan, rakibe oyun alanı tanımamak için çaba harcayan...

Ama oldu, ama olmadı. Niyet ve istek burada önemli olandı. Takım üzerinde bir kazanma arzusu hissettik. Bu geçen haftalarda olmayan önemli bir artıydı. Sinan ve Melih yakaladıkları pozisyonları atabilselerdi. Bu isteğin karşılığını da alabilmiş olacaklardı. Ama gol kaçar.Önemli olan her hafta bu arzuyu sahaya yansıtmak ve üstüne daha fazlasını koyabilmek.

Maçın ilerleyen dakikalarında görüldü ki teknik Direktör Beyhan Çalışkan'ın bu oyun anlayışı, takımın kondisyon ve kuvvetinin daha üst seviyeye çıkarması ile istenilen performansa dönüşebilecek.

Geçen on haftanın sonunda beraberliğe rağmen stadyumdan ilk defa Mutlu ve Umutlu ayrıldım.

Yazarın Diğer Yazıları