Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Yanlışı yanlışla kapatmayın
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yanlışı yanlışla kapatmayın

Acele edip yanlışı yanlışla kapatmamak lazım Tarihinin en zor sezonlarında birini yaşıyor Sarıyer. Aslına bakarsanız puan olarak önceki sezonlara göre de kötü bir sezon başlangıcı değil...
13.10.2013 / 00:00


Acele edip yanlışı yanlışla kapatmamak lazım Tarihinin en zor sezonlarında birini yaşıyor Sarıyer. Aslına bakarsanız puan olarak önceki sezonlara göre de kötü bir sezon başlangıcı değil 6 hafta da 6 puan tek sıkıntı galibiyet alamamak ve bundan sonra da almasının çok zor olacağı intibasını bırakmak.

Gümüşhanespor gibi ligi alt sıralarda bitirmesi muhtemel bir takımla oynan maçta 90 dakika hiçbir varlık gösteremeyen Sarıyer son dakikalarda yediği gole, 3-5 dakikalık agresif karşılık vererek, beraberliği kurtardı hatta biraz şanlı olsa o hasretle beklediği galibiyeti bile alabilrdi.İşte o 5 dakikalık geri dönüş, kaybetmeme arzusuna, kazanma arzusuna da dönüştürülebilirse herşey güzel olur. Bir şekilde eldeki kadro ile en azından transfer dönemine kadar bir şeyler yapılabilir olduğunu gösterdiler. Takım içinde yapılacak birkaç değişikle, kazanma ve oynama arzusu yüksek oyuncularla devam edip. Diğerlerini eleyerek bu süreç olabilecek en az zararla atlatılabilir.

Maçın sonunda seyircinin yönetime ve teknik heyete karşı tepkileri sonucunda da Teknik Direktör Mehmet Birinci ile yollar ayrıldı.

Sezon başında plansız programsız yapılan transferlerle, menejerlerin veya yakın çevreli ağar ağabeylerin önerdiği isimleri takıma katarak gidilen yolda olması gereken muhtemel sonuç bundan başkası da olamazdı zaten.

Bu aşamadan sonra Yönetim de şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekir, İki sezon önce çok az paralarla kurulan ve 22-23 yaş ortalaması olan takımdan bugün daha fazla paralar ödeyerek 30 yaş üstü, ortalamasına gelen bir takıma nasıl geldiklerini, çok az maliyetleri olan genç oyuncuların takımdan gönderilirken neden hiç ses çıkarmadıklarını, Türkiye liginde bugüne kadar bu şekilde bir transfer politikası uygulayan takımların sonunun hepsinin aynı olduğunu neden göremediklerin, ve asıl sorunun sadece teknik heyetten kaynaklanmadığı yönetiminde bugün gelinen durumda büyük pay sahibi olduğunu anlaması ve bu paydan gerekli yaptırımları kendilerine de çıkarmaları lazım.

Yönetimin yeni bir heyecanla işine sarılabilmesi için öncelikle yeniden yapılanması,teknik direktör içinde bu yapılanmadan sonra karar verilmesi lazım.Panikle hızlı kararlar alıp tekrardan yanlışa düşmemesi en büyük dileğim.

Eğer ki bu durumdan yönetim kendine bir pay çıkarmaz ve yine aynı anlayışla devam eder ve sorunun sadece teknik heyette olduğunu düşünüp zihniyeti aynı yeni bir teknik direktör getirirse giden sadece Sarıyer'in paraları ve itibarı olur. Gelen teknik heyet ilk olarak kadroyu kendi kurmadığını söyleyip transfer dönemine kadar zaman isteyecektir. Takımı tanıması anlaması zaten devre arasını bulur. Transfer döneminde de yine bir sürü transfer yapılır. Ondan sonra da takımı kümede bırakan teknik direktör olarak tarihe geçer.

Eminim ki şu anda yöneticilere bir çok teknik direktörün ismi geliyordur. Seferber olmuştur menejerler, ağabiler, hemşeriler. Bu seferde benim adamımı Sarıyer'e teknik direktör yapalım diye çırpınıyorlardır.

Gelin yanlışı yanlışla kapatmayın Bu takımı bilen tanıyan zaman kaybetmeden gerekli tedbirleri alabilecek kişiler kendi içinde ve yakın çevrende var. Bu takıma ruh lazım, oynama hevesi lazım, kazanma arzusu lazım.

Bunu en iyi bilenler. Bu ruhu bu takımın forması altında yaşamış kişilerdir.

Yanlışı yanlışla kapatmayın.

 

Yazarın Diğer Yazıları