Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sezon başları her zaman zordur, ilk maçlar sıkıntılı geçer.
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sezon başları her zaman zordur, ilk maçlar sıkıntılı geçer.

Kamp döneminden çıkmış futbolcular ve teknik ekip, olmaması gereken bir zaman tanırlar kendilerine “bir iki haftaya her şey oturur “ diye… Ama aslında o denilen yerine oturmalar...
11.09.2013 / 00:00


Kamp döneminden çıkmış futbolcular ve teknik ekip, olmaması gereken bir zaman tanırlar kendilerine “bir iki haftaya her şey oturur “ diye… Ama aslında o denilen yerine oturmalar sezon başı hazırlık maçları ile olması gerektiğini kimse anlamak istemez.

Bugün 8 yeni transferle oluşmuş bir ilk 11’le başladı Sarıyer maça. Teknik Heyet dörtlü defans dörtlü orta saha ve ikili forvet olarak ile oynamayı uygun görmüş, bizde haliyle kanat atakları yoğun olacak olan, ceza sahası içine bol ortaların geleceği ve forvetlerinde bu ortalarla gol arayacağı heyecanlı bir maç bekledik...

90 dakika tamamen Yeni Malatyaspor’un oyuna hakimiyeti ile geçti, topla oynamaya çalışan, oyunu hem sağa hem sola devamlı çevirip arayış içinde olan, top rakibe geçtiğinde de hep topla kendi kalesi arasında olup rakibe oynama fırsatı vermeyen takım Yeni Malatyaspor’du.

Bu baskı altında Sarıyer uzun toplarla karşı sahaya gitmek istese de ,ilerdeki oyuncuların topa hakim olamamaları ve dörtlü defans bloğumuzun oyunu çok geride kabul edip takımı 70-80 metrede oynamaya mahkum etmesi ister istemez rakip takıma oynama imkanı tanıdı. Özelliklede Sarıyer orta sahası bugün hiçbir beklentiye cevap verecek bir oyun sergileyemedi. Sanırım Mehmet hocada orta sahadan öncelikle de Murat Hacıoğlu ve Abdullah Kırmacı’dan ve yerine oyuna giren Volkan dan bu şekilde bir oyun beklemiyordu. Oyun sitemine göre bu iki kanat oyuncusunun yapacağı bindirmeler ve topla driplingleri rakip takıma karşı etki olabilmek için en büyük destek ,özellikle de önde oynayan Sinan ,Ömer ve Sonradan oyuna giren Cemre’nin etkili olabilmesi için bu kanatların çok çok iyi işler yapmaları gerekirdi.

Ama işin kilit noktası ise bence göbekte oynayan Muhammed ve Hakan’ın performanslarına bağlıydı.

Genellikle yan yana kaldılar, birbirleri ile biraz daha önlü arkalı kademeli olmaları gerekirdi, bu aslında çok fazla beraber oynamamış olmaktan da kaynaklanabilir. Zamanla çözülmeyecek bir sorun değil.

Beyaz Martılar kanatlara bekledikleri desteği veremeyip dakikalar geçtikce de bir kaza golü yememek adına beraberliğe razı bir içgüdü ile iyice geriye yaslandılar ve rakibe daha çok oynama alanı bıraktılar.

Maçın sonlarına doğru rakibinde yorulması ile birkaç kontra atakta gol şansı da doğdu Sarıyer adına ancak şansız bir şekilde bu pozisyonlardan da yaralanamadık. Yeni Malatyaspor ise maç boyunca yakaladığı pozisyonlarda Hem forvetlerinin son vuruş beceriksizliğinden Hem de Kalecimiz Kılıçarsalan’ın iyi oyunundan dolayı öne geçme şansını bulamadı. Sonuç olarak ilk maç doğrusu ve yanlışı ile karşılıklı alınan birer puanla bitti.

Haftaya daha çok kazanma hırsı olan, oyunu her alanda iyi oymaya çalışan bir takımla sahada olmak en büyük arzumudur.

Son olarak, maçta sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Oyuncumuz Abdullah Kırmacı ya da Acil Şifalar dilerim.

Yazarın Diğer Yazıları