Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Gümüşdere’de Sahte Nüfus Cüzdanı İle Dolandırıcılık
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Gümüşdere’de Sahte Nüfus Cüzdanı İle Dolandırıcılık

Gümüşdere’de Sahte Nüfus Cüzdanı İle Dolandırıcılık
Gümüşdere’de, sahte kimlik düzenleyerek başkasına ait arsanın satışını yapmaya çalışan şahıslar yakalandı. Avukat ve Tapu Müdürünün dikkati felaketi önledi.
07.03.2014 / 01:01


Tapu kaydı Özkan Adil’e ait olan Sarıyer ilçesi Gümüşdere Köyü mevkiinde bulunan 6 dönüm tarla ve üzerinde bulunan kargir evin dolandırıcılık yoluyla satışı son anda önlendi.

Özkan Adil’e ait olan arsanın sahte kimlik ve belgeler kullanarak Av. Özgün Özten’e sahte nüfus cüzdanı ile vekalet verilerek satışı yapılmak istenirken Avukatın şüphesi ve tapu müdürünün çabası ile yakalandı.

Tapu yetkilileri Sarıyer Nüfus idaresine müracaat ederek nüfus cüzdanının sahte olduğunu tespit etti. Nüfus Cüzdanındaki fotoğraf ve kayıtlarda bulunan şahıs imzasının sahte olduğu belirlenince Zekeriyaköy Jandarma Karakol Komutanlığına ve Sarıyer Emniyet Müdürlüğü’ne bilgi verildi.

Sarıyer Tapu Müdürlüğü’nde ‘sahte kimlik kullanarak arsa satışı’ yapılmak istendiği yönündeki ihbar üzerine yetkililer harekete geçti ve sahte kimliği düzenleyenler için yakalama emri çıkarıldı.

VATANDAŞLAR TEDİRGİN

Dolandırıcılığın Sarıyer’de alışkanlık haline geldiğini ifade eden Sarıyerliler, olaya tepki gösterdiler. Sarıyer’de bu ve benzeri çok dolandırıcılığın gerçekleştiğini belirterek yetkililerin konuya sahip çıkmasını istedi.