Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Dr. Cengiz Alp Durmuyor! Gece Gündüz Çalışıyor...
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dr. Cengiz Alp Durmuyor! Gece Gündüz Çalışıyor...

Dr. Cengiz Alp Durmuyor! Gece Gündüz Çalışıyor...
Dr. Cengiz Alp, Sarıyer'de CHP İktidarını devam ettirmek için yoğun mesai harcıyor...
03.03.2014 / 11:19


Cengiz Alp, “Başkanımız ve Adayımız Şükrü Genç ile Sarıyer’deki sosyal demokrat CHP iktidarının devam etmesi için seçimi mutlaka kazanacağız” dedi.CHP Sarıyer Belediye Başkan adaylığı onaylanmayan ve ardından listeye giren meclis üyesi adaylarının listesini yoğun olarak eleştiren Dr. Cengiz Alp, tüm bu olumsu gelişmelere rağmen hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Sarıyerlilerin yıllardır sevgisini ve gönlünü kazanan Dr. Cengiz Alp, 2014 Yerel seçimlerinde Sarıyer ilçesinde CHP'nin kazanacağını söyledi.Belediye başkan adayı olarak, mevcut Başkan Şükrü Genç'in aday olarak ilan edilmesine rağmen, çalışmalarına ara vermeyen Cengiz Alp, Sarıyer'de seçim heyecanını farklı bir boyuta getirdi.

Sarıyerli CHP'lilerin de güç birliği yapması gerektiğini ifade eden Alp, "Artık hizmet ve beraberlik zamanıdır. " dedi.El ele, kol kola, omuz omuza

Sarıyerlilerin sevgilerini ve gönüllerini kazanan ve Sarıyer’e hizmet için her fırsatta çaba sarf eden, Sarıyer'in yükselen trendlerinden Dr. Cengiz Alp, siyasetteki tecrübesi, yöneticilik anlayışı, bilgi birikimini Sarıyer Belediyesi'nin yeniden kazanılması için harcıyor.

CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı ve Adayı Şükrü Genç'in hep yanında olacağını, destekçisi olacağını ifade eden Dr. Cengiz Alp, "Sarıyerliye güveniyorum, artık birlik olmalıyız. Sarıyerimizi yeniden kazanmalı ve bu dönemde Sarıyer Belediyesi'ni biz yönetmeliyiz." diye konuştu.

CHP'den Sarıyer Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğu dönemde hazırladığı tüm projeleri CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı ve Adayı Şükrü Genç ile paylaşacağını, "el ele, kol kola, omuz omuza" sloganındaki gibi Sarıyer için çalışacağını belirten Dr. Cengiz Alp, Sarıyer Gezi Parkı, Balıkçılar Çarşısı projelerini anlattı.Cengiz Alp Sarıyer’in temel sorunlarından, projelerine, eğlence ve kültür aktivitelerinden, küçük esnafla ilgili çalışmalarına kadar projelerini Başkan Şükrü Genç ile paylaşacağının altını çizerek, kentsel dönüşüm konusunda da “Yerinde dönüşüm olmazsa olmaz” ifadesine yer verdi.Belediye olarak Sarıyer'e sahip çıkacaklarını da kaydeden Dr. Cengiz Alp, boğaz bölgesi olması ve rantın yüksek olması nedeniyle mevcut iktidarın, insanları buralardan kaldırıp İstanbul'un 100 km uzaklıktaki bölgelerine atmak istediğini buna Sarıyerliler olarak izin vermeyeceklerini  söyledi. Başkanımız Şükrü Genç'in sonuna kadar destekçisiyiz

Sarıyer’e dair hayallerinin bulunduğunu vurgulayan Dr. Cengiz Alp, "Başkanımız ve adayımız Şükrü Genç'in sonuna kadar yanında destekçisiyiz. Projelerimiz başkanımızındır. Birlikte tüm gücümüzle Belediyemizi yeniden kazanacağız ve Sarıyerli kazanmış olacak.

Sarıyer'i özgürlük alanı yapacağız. İstanbul'daki insanların rahat nefes alıp verebileceği bir yer olarak yapılandıracağız. 'Sarıyer Gezi Parkı' adında bir park hayal ediyorum. Orada gençlerimizin forumlar düzenlediği, karşılıklı zıt fikirleri çatıştırıp buradan sonuca ulaştıkları bir alan olmalı. Başkanımız Genç'le birlikte bu hayallerimizin gerçekleşeceğine inanıyorum. Başkanımız Şükrü Genç, özürlü vatandaşlarımızı ve hayvan haklarını hiç unutmadı. Bizim için oldukça önem arz eden bu alanlarda çalışmalarımızı arttıracağız.

Mevcut projelerimizin dışında Sarıyer'in turizm potansiyelini arttırmak lazım. Sarıyer'in sanayi kuruluşu yok. Bu nedenle turizmi canlandırmamız lazım. Mesela Roman dansı çok sevilen ve zevkle izlenen bir gösteri sanatı. Bu gibi etkinlikleri iyi tanıtarak Sarıyer'e daha fazla turist çekebiliriz."
sözlerine yer verdi. Dr. Cengiz Alp, “Başkanımız ve Adayımız Şükrü Genç ile Sarıyer’deki sosyal demokrat CHP iktidarının devam etmesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz” dedi.