Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 10 Binlerce Vatandaş Tapu Beklerken, AK Parti Sadece 6 Kişiye Tapu Verdi
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

10 Binlerce Vatandaş Tapu Beklerken, AK Parti Sadece 6 Kişiye Tapu Verdi

10 Binlerce Vatandaş Tapu Beklerken, AK Parti Sadece 6 Kişiye Tapu Verdi
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer’de tapu dağıtarak, yeni erguvan otobüslerini tanıttı. Tapu töreninde en dikkat çeken husus ise Sarıyerli on binlerce vatandaş tapu beklerken sadece 6 kişiye tapu verilmesiydi.
23.02.2014 / 11:13


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer'de tapu dağıttı:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer'de PTT Evleri'nin tapu dağıtım ve yeni erguvan otobüslerinin tanıtım törenine katıldı. Çayırbaşı Fidanlığı'nda düzenlenen törende Kadir Topbaş, geçmiş yönetimlerin iş ve AŞ için göçle İstanbul'a gelen vatandaşlara yol göstermediği için bugünlere geldiklerini söyledi. İstanbul'un plansız geliştiğini ve sorunları çözmenin kendilerine nasip olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, "İBB olarak, İstanbul'u metro ağlarıyla örüyoruz. Kavşak ve yeni yolların haddi hesabı yok. Sarıyer-Çayırbaşı Karayolu Tüneli trafiği nasıl rahatlattı siz yaşayarak biliyorsunuz. Arkasında durmayacağımız hiçbir söz söylemedik. Sözü namus biliriz" dedi.

Diken üstünde oturan Sarıyerliler, tapu dağıtımını göz boyama olarak değerlendirdi:

Topbaş "Söz vermiştik, sözümüzü yerine getiriyoruz. Boş vaatlerde bulunmuyoruz. Daha önce Poligon, Ferahevler ve Maden'de tapu verdik. Şimdi Çayırbaşı, Yeniköy, PTT Evleri'nde tapu veriyoruz. İlk etapta 6 vatandaşımız tapusunu alacak. Bürokrasi yavaş işliyor, ama devamı gelecek. Sözümüz asla yerde kalmaz. Bize ulaşan hiçbir sorunu çözmeden bırakmayız. Bugün tapuları dağıtmaya başlıyoruz. Sürekli yargıya götürülerek geciktirildi. Yasal düzenlemeleri yaparak hamdolsun bugün başladık. Geri kalan tapu sorunlarını da Sedat Özsoy Başkanımız bize getirecek ve onları da çözeceğiz." dedi.

Kadir Topbaş'ın bu açıklamaları ise Sarıyerliler tarafından eleştirilere sebep oldu. Sarıyer'de diken üstünde oturan insanlar "AK Parti, Sarıyer'de Allah korusun seçim kazansa evlerimizi başımıza yıkacak, biz bu gerçeği göremeyecek kadar saf değiliz. Sarıyer üzerinden büyük rant elde etmek isteyen zihniyete Sarıyerimizi yedirmeyeceğiz. 10 binlerce vatandaş tapu beklerken sadece 6 kişiye göstermelik tapu dağıtan AKP, insanların gözünü boyamak istiyor" diye görüş bildirdiler. 

 


YORUMLAR
ülkücü gençlik: 
"ak parti küme düştü"
ak partide vıcdan yok merhamet yok bide üstüne binbirtürlü oyun yapıyolar ak parti bu ligde küme düşdü küme aynaya bakın artık
23.02.2014 / 11:08