Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AK PARTİ'NİN, ŞÜKRÜ GENÇ KORKUSU KABUSA DÖNÜŞTÜ
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AK PARTİ'NİN, ŞÜKRÜ GENÇ KORKUSU KABUSA DÖNÜŞTÜ

AK PARTİ'NİN, ŞÜKRÜ GENÇ KORKUSU KABUSA DÖNÜŞTÜ
Yüksek Seçim Kurulu, AK Parti'nin itirazını değerlendirdi fakat ikinci kez de sonuç değişmedi. YSK, CHP'nin Sarıyer'de seçimlere girmesi yönünde karar verdi.
22.02.2014 / 20:35


Önümüzdeki yerel seçimler için yapılan tüm Kamuoyu yoklamalarında uzak ara önde çıkan Sarıyer Belediye Başkanı ve CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç'i, usülsüz yollarla durdurmak isteyen AK Parti, bir kez daha amacına ulaşamadı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) AK Parti'nin, CHP Sarıyer'de seçime girmesin itirazını görüşmek için son kez toplandı. Sert tartışmaların yaşandığı toplantıda, 5'e karşı 6 oyla CHP'nin seçime girmesi kabul edildi ve bu kararla, AK Parti'nin tüm planları alt üst oldu.

Sarıyerli vatandaşlar AKP'ye tepki gösterdiler


AK Parti'nin farklı yollara saparak, Şükrü Genç'in önünü tıkamak istediğini belirten Sarıyerli vatandaşlar "Biz herşeyin farkındayız, AK Parti seçimde fark yiyeceğini anlayınca ne yapacağını şaşırdı. Sedat Özsoy'u da anlayamıyoruz, Kendisinin bir duruşu olmalı, Şükrü Genç'ten daha fazla oy alamayacağını o da biliyor ki, böyle usülsüzlüklere göz yumuyor" diye tepki gösterdiler.

CHP'nin Sarıyer'de seçimlere girebileceğine ilişkin listeyi, saat 17.00'da değil 17.01'de teslim edildiği iddia edilmişti fakat bu iddianın gerçeği yansıtmadığını YSK ikinci kez bildirdi ve son noktayı koydu.

 


YORUMLAR
fatih tosun: 
""
yarın ola hayrola 30 mart ta korkunun ecele faydası olmıcak yine yeniden şükrü genç bu halka efendi değil hizmetkaaaarr olmaya gelecek
23.02.2014 / 08:10