Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AK Parti'nin sevinci kursağında kaldı, YSK karar verdi CHP Sarıyer'de seçime giriyor
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AK Parti'nin sevinci kursağında kaldı, YSK karar verdi CHP Sarıyer'de seçime giriyor

AK Parti'nin sevinci kursağında kaldı, YSK karar verdi CHP Sarıyer'de seçime giriyor
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Sarıyer İlçe Seçim Kurulu'nun, CHP'nin Sarıyer'de seçime giremeyeceğine ilişkin kararını iptal etti.
20.02.2014 / 21:39


Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Sarıyer İlçe Seçim Kurulu'nun, CHP'nin Sarıyer'de seçime giremeyeceğine ilişkin kararını iptal etti, AK Parti'nin sevici kursağında kaldı.

Sarıyer İlçe Seçim Kurulu, CHP'nin aday listesini yasal sürenin dolmasından sonra teslim ettiği gerekçesiyle seçime giremeyeceğine karar vermişti. CHP'nin konuya ilişkin başvurusu üzerine toplanan YSK, Sarıyer İlçe Seçim Kurulunun kararını 9'a 1 oy çokluğuyla iptal etti.

CHP, YSK'nın kararıyla Sarıyer'de seçime girebilecek.

'9 DAKİKA' ŞOKU

Sarıyer İlçe Seçim Kurulu CHP'nin 30 Mart yerel seçimlere katılmamasına karar vermişti. İddiaya göre gerekçe, CHP'nin Sarıyer listesini 9 dakika geciktirmesiydi...

Konuyu değerlendiren Sarıyer İlçe Seçim Kurulu, 5’e karşı 2 oyla CHP’nin bu ilçede seçime girmemesi yönünde karar vermişti. 

"TESLİM EDİLMEYEN CD ESAS EVRAK DEĞİL"

CHP İl Başkanı yaptığı açıklamada, tutanakları saat 17.00 de teslim ettiklerini, 17.09'da teslim edilmeyen CD'nin esas evrak olmadığını belirtti.

SARIYER BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ HABERTÜRK TV VE STAR TV'YE KONUŞTU

CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Habertürk TV ve Star TV'de yaptığı açıklamada, CHP'nin Sarıyer'de seçimlere katılmama kararının verilmesinde 9 dakikalık gecikmenin neden olduğu iddialarının doğru olmadığını belirtti.

Genç, bundan sonra ne olacağı sorusuna "Birkaç dakika önce aldığımız habere göre, partimiz YSK'ya başvurdu. Şu anda 5-2 mağlubuz, 6-5 maçı alacağız" demişti ve söylediği bu sözler kısa bir süre sonra doğru çıktı. YSK bu bilgi kirliliği üzerine acil olarak olağanüstü toplandı ve kararını verdi... CHP Sarıye'de seçime girecek.