Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - FIRINCILAR: KARARIMIZ DEĞİŞMEYECEK EKMEĞİN FİYATI 1.25 KURUŞ
100 Bin Dolarlık Pırlanta Gasp eden Şüpheliler Yakalandı
Sarıyer Emniyetinden Başarılı </br>Ocak Ayı Açıklaması
“Eğitimsiz Bir Toplumuz”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FIRINCILAR: KARARIMIZ DEĞİŞMEYECEK EKMEĞİN FİYATI 1.25 KURUŞ

FIRINCILAR: KARARIMIZ DEĞİŞMEYECEK EKMEĞİN FİYATI 1.25 KURUŞ
Sarıyer Belediyesi'nin hiç bir yetkisi ve sorumluluğu olmamasına rağmen, vatandaşların mağduriyetini gidermek için fırıncılarla toplantı düzenleyen Sarıyer Belediye Başkan yardımcısı Adnan Ayber'in tüm çabalarına rağmen fırıncılar fiyatta indirime gitmeyeceklerini yinelediler.
18.02.2014 / 13:37


Sarıyer’e özel olarak uygulanan ekmek fiyatının 1,25 TL’ye yükseltilmesi, ilçe de büyük tepkilere yol açarken Fırıncılarda kendilerini savundular. 5 senedir zam yapmadıklarını söyleyen fırıncılar, Türkiye'de herşeye defalarca zam geldi fakat biz ekmeğe yeni zam yaptık dediler. 

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber'in organize ettiği toplantı, Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Fırıncılar Odası'nda gerçekleşti. Adnan Ayber, yapılan zammın fırıncılar için gerekli olduğunun altını çizdi fakat zammın 25 kuruş değil biraz daha az olması gerektiğini ifade etti. Ayber ayrıca seçimlere az bir süre kala yapılan bu zammı manidar karşıladığını da belirterek, Sarıyer Belediyesi'nin fiyat belirlemede hiç bir yetkisinin olmadığını, Fırıncılar Odası'nın kararıyla fiyat artışlarının gerçekleştiğini söyledi. Muhtarlar Derneği Başkanı ve Darüşşafaka Mahalle Muhtarı Hüseyin Sarıuçak, Emirgan Mahallesi Muhtarı Şakir Şahin, Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz,  Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Muhtarı Osman Karaçam Sarıyer'deki tüm muhtarlar adına toplantıda yer aldılar. Ekmeğe yapılan zammı normal bulmadıklarını, kalabalık olan yoksul ailelerin bu durumda çok büyük sıkıntılar yaşayacağını anlatan muhtarlar, biraz da olsa zammın düşürülmesini rica ettiler fakat fırıncılar verdikleri karardan dönmeyeceklerini ekmeğin fiyatının 1.25 kuruş'tan satılacağını bildirdiler.

Maddi durumu olmayan vatandaşa ekmeği ücretsiz veriyoruz

Fırıncılar Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ise konuşmalarında "maaliyetlerimiz % 100 oranında artış gösterdi. Unun ve mayanın fiyatları artınca bizim de ekmek fiyatını arttırmamız şart oldu. Zam yapmazsak iflas edeceğiz, fırınlarımızın kapılarına kilit vuracağız. Herkes bizi iyi anlasın lütfen, biz zaten maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara ekmeği ücretsiz veriyoruz, bu sayıyı bira daha arttırırız. Muhtarlıklarımız bu konuda bize yardımcı olsunlar, yoksul halkımız müraacatlarını yapıp bize ulaşsınlar bizde gerekeni yapalım" dediler.

 


YORUMLAR
fb: 
"yalan"
Sarıyerde evet 5 yıldır ekmek 1 tl ama diğer semtlerde bayrampaşa- güngöre bahçeli evlerde 50 kuruş - 75 kuruştu bu da sarıyerde fırıncıların nasıl rant sağladığı göstermektedir.
20.02.2014 / 11:20