Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Şükrü Genç'ten Maden Mahallesi’ne iki Büyük Yatırım
Başkan Genç’e ‘Üstün Hizmet Ödülü’ Verildi
Çayırbaşı'nda Uyuşturucu Operasyonu
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar: CHP İstikrara Evet Dedi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Şükrü Genç'ten Maden Mahallesi’ne iki Büyük Yatırım

Şükrü Genç'ten Maden Mahallesi’ne iki Büyük Yatırım
Sarıyerlilerin yıllardır özlemini çektiği projelere imza atan Sarıyer Belediyesi 5. Yaşam Evi’nin ve 3. Bakım Evi’nin açılışlarına imza attı.
17.02.2014 / 14:35
Sarıyerlilerin yıllardır özlemini çektiği projelere imza atan Sarıyer Belediyesi 5. Yaşam Evi’nin ve 3. Bakım Evi’nin açılışlarına imza attı. Sarıyer Belediyesi tarafından Maden Mahallesi halkının kullanımına sunulan Yunus Emre Gündüz Bakım Evi ve Şifa Suyu Yaşam Evi’nin açılışına CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcıları Adnan Ayber, Sevgi Atalay, Mustafa Tok, Mehmet Metilli, Sarıyer Mahalle Muhtarları katıldı. Sarıyerli vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği açılış renkli görüntülere sahne olurken, gündüz bakım evi ve yaşam evinin açılış kurdelesini Başkan Genç, Milletvekili Eyidoğan ve mahalle sakinleriyle birlikte kesti.Çayırbaşı ve Bahçeköy gündüz bakım evlerinin minik öğrencilerinin hazırladıkları gösterilerden sonra konuşma yapan Maden Mahallesi Muhtarı Mehmet Gümüş, mahallelerine yapılan çalışmalardan dolayı mutluluğunu dile getirirken, “Şükrü Genç’in Maden’e yaptığı hizmetleri daha önce hiç kimseden görmedim. Bu hizmetler Sarıyer’in hiçbir yerinde yok. Çok kapsamlı bir yaşam evi ve gündüz bakım evi açtı. Çok mutluyum ve teşekkür ederim” dedi.Sarıyer Belediyesi tarafından Maden Mahallesi’ne kazandırılan her iki bakım evi ve yaşam evinin açılışına katılan CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan, yaptığı konuşmada Sarıyer’e kazandırdığı hizmetlerden dolayı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür ederek, “Her iki hizmeti Sarıyer’e kazandırdığı için ve her türlü sıkıntıyı yaratan, bir şey vermeyen imkânları kullandırmayan sorunlar çıkaran Büyükşehir Belediyesi’nin önüne koyduğu engelleri aştığı için Başkan Genç’i  tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.Yılmadan, usanmadan çaba içinde olacağım

Gün geçtikçe artan yapılaşmaların arasında geleneklerin sürdürüldüğü, insanların birbirleriyle zaman geçirebileceği alanlar yaratmanın önemine değinen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Amacımız toplumumuzun her alanının kim olursa olsun kullanabildiği yaşam alanlarını halka kazandırmak. Yapılaşmanın yoğun olduğu yerlerde bu tür ortak alanların olması geleneğimiz açısından da çok önemlidir. Yaşam koşulları ne olursa olsun bu tür yerlere ihtiyaç duyan insanların bir araya gelmesi çok önemli. Yaşamın içinde var olmaya söz verdik. Bu alanlar bundan sonra halkın kullanımında olacak.

Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok büyük değer yarattılar.40 yıllık evlerinin yerini gündüz bakım evi için babaları rahmetli Mustafa Tarakçı adına bağışlayan Servet Tarakçı ve kardeşlerine çok teşekkür ediyorum. Sizler bu işe el atmakla kendinizin, daha çok yarınınızın yani çocuklarınızın geleceğini tutmuş oluyorsunuz. Geleceğinize iyi bakmanız en büyük isteğim. Çocuklarımın da Türkiye’nin gerçekten yurt seven, çağdaş ve Atatürkçü olma konusunda yolları açık olsun. Hedefim her mahallede bu tür çocuk evi ve yaşam evi kurulması. Yılmadan, usanmadan çaba içinde olacağım”dedi.