Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ŞÜKRÜ GENÇ SÖZÜNÜ TUTTU, İŞÇİLERİN TAZMİNATLARI ÖDENİYOR
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ŞÜKRÜ GENÇ SÖZÜNÜ TUTTU, İŞÇİLERİN TAZMİNATLARI ÖDENİYOR

ŞÜKRÜ GENÇ SÖZÜNÜ TUTTU, İŞÇİLERİN TAZMİNATLARI ÖDENİYOR
Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan temizlik işçileri, Başkan Genç’e teşekkür yemeği verdi.
12.02.2014 / 11:57
Söz verdiği üzere 2005 yılının başından 2010 yılı sonuna kadar olan kıdem tazminatlarının hesaplandığını ve 349 işçinin Haziran ayı sonuna kadar belirlenen ödeme tarihlerinde alacaklarının tamamının ödeneceğinin müjdesini veren Başkan Genç, Ferahevler’de bulunan Temizlik İşleri Şantiyesi’nde buluştuğu işçilerle birlikte yemek yedi. Şantiye girişinde işçilerin yoğun sevgi gösterileriyle karşılanan Genç, 9 işçiye emekli olduğu için bugün itibariyle tazminatlarının tamamını yatırdıklarını söyleyen Genç, emek ve alın terinin kendisi için kutsal olduğunu dile getirdi.Belediyecilik tarihinde bir ilk!

Çalışırken bir yandan da kıdem tazminatlarını alacak olan işçiler, %20’si 10 Mart’ta, %20’si 20 Nisan’da, %30’u 20 Mayıs’da ve %30’u da 20 Haziran’da olmak üzere tazminatlarının tamamını almış olacaklar. Emekli olmaksızın, çalışırken kıdem tazminatı alacak olan Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları belediyecilik tarihinde bir ilkle karşılaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadı.Başkan Genç: Ben yaşamım boyunca emek ve alın teri için mücadele ettim.

Şükrü Genç yaptığı konuşmada “Yaşamım boyunca emek ve alın teri için mücadele ettim. Benim belediye başkanı olmam, işçi haklarına ve emekçi alın terine duyarsız kalmamı gerektirmez. Nasıl ki; kış geceleri arkadaşlarımla sokaklarda kar kürediysem, sizinle de sokaklarda gururla süpürge sallarım. Çünkü ben, alın terinin, hakkın, hukukun yanında olmakla şeref duyarım. Kamyon sırtında halk için gece gündüz çırpınan siz onurlu arkadaşlarım, sizden ricam; çözülemeyecek bir sorununuz olduğunda bana gelmeniz, derdinizi bana da anlatabilmenizdir. Siz o kamyon sırtlarında gece gündüz çalışmasanız, süpürge elinizde sokak sokak dolaşmasanız, ben de ekmek yiyemem. Hepimiz ekmeğimizi birlikte kazanıyoruz. Bu yüzden lütfen birbirimizi sevmeye, saygı duymaya hatta çoluk çocuklarımıza da saygılı olmaya devam edelim" dedi.Heyecan ve coşku doruğa çıktı

Sözünü tuttuğu için büyük mutluluk yaşayan ve elinde tazminat bedellerinin olduğu dosyayı gururla işçilere gösteren Başkan Genç’in konuşma heyecanına ortak olan temizlik işçileri, sık sık Başkan Genç’i alkışlarla desteklerken bir işçi de söz alarak tüm arkadaşları adına, sözünü tutan ve kendilerini mağduriyetten kurtaran Genç’e teşekkürlerini sundu.