Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - CHP'de Yapılan Ön Seçime Dr. Cengiz Alp Damga Vurdu
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP'de Yapılan Ön Seçime Dr. Cengiz Alp Damga Vurdu

CHP'de Yapılan Ön Seçime Dr. Cengiz Alp Damga Vurdu
CHP Sarıyer İlçe Örgütünün İstinye Anadolu Lisesi’nde yapılan ön seçime CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Cengiz Alp damgasını vurdu.
03.02.2014 / 13:09


CHP Sarıyer İlçe Örgütünün İstinye Anadolu Lisesi’nde yapılan ön seçime CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Cengiz Alp damgasını vurdu. Şükrü Genç'in hazırladığı listeler seçimde başarısız olup hüsran yaşarken, diğer başkan aday adayları da bu ön seçimde hayal kırıklığına uğradılar. 

2 Şubat Pazar günü sabah 08.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında yapılan belediye meclis üyesi aday adaylarının belirlendiği seçim İstinye Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Sarıyer’de kayıtlı 7100 kadar üyeden yaklaşık 3300 kadarı ön seçimde oy kullandı.

Dr. Cengiz Alp’in desteklediği liste en yüksek oyu aldı.

2 Şubat Pazar günü gerçekleşen ön eğilim yoklamasında en az 9, en fazla 17 kutucuk işaretlendi. Daha az veya daha çok işaretlenenler geçersiz sayıldı.

Genel Merkez tarafından gönderilen genelgeyle belirlemede fermuar sistemi uygulanacak.

Bu karara göre; 1-3-5 tek rakamlarında yer alacak isimler eğilim yoklamasından çıkan sonuçlara göre, 2-4-6 çift rakamlar ise genel merkez tarafından belirleniyor.

GÖZLER DR. CENGİZ ALP’E ODAKLANDI

Özellikle İstanbul'da belediyesi olan ilçelerde yapılan fermuarlı ön seçim, başkan adaylarının da belirlenmesinde rol oynayacak.

Mevcut belediye başkanı Şükrü Genç’in listesinin kaybetmesi nedeniyle, Sarıyer’de gözler Dr. Cengiz Alp’e yöneldi.

Genel merkezin de Dr. Cengiz Alp üzerinde durduğu belirtiliyor.

İŞTE KAZANAN İSİMLER

Sarıyer’de yapılan seçimlerde sayım tamamlandı. Resmi olmayan ilk sonuçlara göre alınan oy sıralamasına göre ilk sıraya yerleşen isimler şöyle:

1-SEVİM YALIN KILIÇ

2-MUSTAFA OKTAY AKSU

3-ADEM AYVERDİ

4-SEVİM ÇELEBİ

5-ERCAN DOR

6-ADEM ALİ KARGİDANOĞLU

7-MERDAN ALİ GÜRKAN

8-NİHAL NEVRUZ

9-CASİM KOÇ

10-NİHAN SABAZ

11-FADİK EKER

12-RIZA ÇOŞKUN

SIRALAMA NASIL YAPILDI?


CHP bir genelge yayınlayarak, CHP'li olan belediyelerde belediye meclis üyelerini üye bazlı eğilim yoklamasıyla belirleme kararı aldı.

Eğilim yoklamasına katılan belediye meclis üyesi aday adaylarının listesi genel merkez tarafından belirlenerek İlçe Başkanlığına gönderildi.

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı binasında askıya çıkan oy pusulası listesinde toplam 88 aday adayı yer aldı. Listede bulunan sıralama ise kura çekimi ile belirlendi. Kura çekiminde U harfi çıktı ve sıralama soyadı U harfiyle başlamış olan kişiler ilk sırada yer aldı. İlk 8 kişiden sonra adayların soyadları alfabetik şekilde sıralandı.

FERMUAR SİSTEMİ NEDİR?

Fermuar Sistemine göre listenin her tek sayısı atama ile her çift sayısı seçimle belirleniyor. Dolayısı ile genel merkezin belirleyeceği kişi listenin 1'inci sırasına yerleşirken, örgütte en çok oyu alan kişi ise 2'inci sıraya yerleşiyor.

Fermuar sistemine göre 40 kişilik belediye meclis üyesi listesinin, atama ile yazılacak 20 kişilik kadronun; 5 tanesini genel merkez, 5 tanesini il başkanlığı, 5 tanesini belediye başkan adayı, 5 tanesini ise ilçe yönetimi yazacak. Geri kalan 20 kişi ise ön seçimle belirlenecek.


YORUMLAR
hazım Emir: 
"başarılar"
Dürüst,Bilgili,Yaşamın her alanında başarılı değerli arkadaşımızın bu hizmete talip olması bir fedakarlıktır, sarıyere ve istanbula faydalı ve hayırlı olacağından hiç şüphemiz yok...........yolun açık başarıların daim olsun.............Hazım EMİR
06.02.2014 / 10:28
örgütlüler: 
""
başkanlık yakışır sana cengiz kardeşim senin için kapı kapı gezicez namus sözü
04.02.2014 / 09:18