Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SiVASLILAR AK PARTi’YE KIRGIN
Başkan Genç’e ‘Üstün Hizmet Ödülü’ Verildi
Çayırbaşı'nda Uyuşturucu Operasyonu
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar: CHP İstikrara Evet Dedi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SiVASLILAR AK PARTi’YE KIRGIN

SiVASLILAR AK PARTi’YE KIRGIN
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 sene önce Sarıyer’e görderilerek Sarıyer Belediye Başkan adayı olacağı anlatılan Sivas eski milletvekili ve Başbakan Erdoğan’ın yol arkadaşı Selami Uzun’un SON DAKiKA aday yapılmaması Sivaslıları küstürdü.
03.02.2014 / 10:26


Sarıyer’de yaşamını sürdüren 35 bin Sivaslı seçmenin AK Partiye karşı örgütlendiği gözlemleniyor. 26 Ocak 2014’de Ataköy Sinan Erdem Spor Salonunda açıklanan 39 ilçe belediye başkan adayı Sivaslıları şoke etti. Haber ihbar hattımıza mail ve telefon ile ulaşan çok sayıdaki Sivaslı, AK Parti İstanbul ilçe belediye adayları içinde 16 Karadenizlinin bulunduğuna dikkat çekerek Sarıyer’de 35 bin gibi rekor seçmeni olan Sivas’tan aday olmamasını eleştirdiler.

Sivaslı adayların göz ardı edildiğini bölgecilik yapılarak sadece Karadenizli adayların gösterildiğini ileri süren Sivas dernek, federasyon ve vakıflarının olayı protesto etmeye hazırlandığı belirtiliyor. Sarıyerli Sivaslılar; “Bugüne kadar hiçbir siyasi partinin ne destekçisi nede arka bahçesi olduk. Siyasi bütün olaylarda tarafsızlığımızı bugüne kadar koruduk. Üzüntü ile izliyoruz ki Sivaslıların çoğunlukta olduğu Sarıyer’de unutulmuş durumdayız. İstanbul da büyük bir Karadenizli aday hakimiyeti var. Biz Sarıyer’de 35 bin Sivaslıyız. Sivaslılar olarak bu duruşu kınıyoruz ve tepkimizi sandığa taşıyacağız.” Şeklinde tepki gösterdiler.