Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Dededen Toruna Muhtarlık
Sarıyer'de Ambulansa Çarpan Araç Takla Attı: 2 Yaralı
Halkın Teveccühü Her Geçen Gün Artıyor...
2019'da Sanayiciye Destek Yağacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dededen Toruna Muhtarlık

Dededen Toruna Muhtarlık
Mustafa Bingöl, Zekeriyaköy Mahallesi muhtarlığına aday oldu.
01.02.2014 / 23:58


Dede İsmail Bingöl 1927 – 1942 yılları arasında 20 yıl, Baba Nihat Bingöl 1964 – 1984 yılları arasında 20 yıl ve Torun Mustafa Bingöl 1984 -2009 yılları arasında 25 yıl muhtarlık yaptı.

300 yıllık Zekeriyaköylü 62 yaşındaki Mustafa Bingöl, dedesinden ve babasından devraldığı muhtarlığı 25 yıl yaptıktan sonra 2009 yerel seçimlerinde muhtarlığı kaybederek bir dönem ara verdi ve 2014 yerel seçimlerinde yeniden muhtarlığa aday olduğunu açıkladı.

ZEKERİYAKÖY’Ü BİZ İMAR ETTİK

Dedesinden ve babasından devir aldığı Zekeriyaköy Mahallesinin muhtarlığını 25 yıl yapan Mustafa Bingöl, yeniden muhtarlığa hazırlanıyor. Mustafa Bingöl, Zekeriyaköy Mahallesinin muhtarlığını kazanarak dedesine ve babasına layık bir muhtar olacağını söyledi.

Zekeriyaköy Mahallesi halkının, dedesine ve babasına olduğu gibi kendisine de güveninin tam olduğunu kaydeden Mustafa Bingöl, “Dedemin ve babamın Zekeriyaköy için unutulmayan hizmetleri oldu. Muhtarlığın ilk yıllarında 75 haneydi mahallemiz. Mahallemizde telefon dahi yoktu. Telefon hizmetini ben getirdim köyümüze. Mezarlığın temizliğini, bakım ve tadilatını yaptırdım. Köyümüzün suyu yoktu. 1986 yılında su sorununu çözdüm. Büyük bir uğraş ve Köy Hizmetlerinin desteği ile köyümüzde yaşayan vatandaşlarımızın evlerine suyu ulaştırdık. Zekeriyaköy camimiz çok ufaktı ve mahalle halkımızı üzüyordu. Köy halkı namazını evinde kılmaya başlamıştı. Camiyi genişlettik ve en güzel şekilde halkımızın emrine sunduk. Caminin yanında müştemilatını yaptık ve ayrıca sosyal yapılar yaptık. 2 sınıflık okulumuzu 14 sınıflık bir okul haline getirdik. Okulumuzun büyümesi ve güzelleşmesinde Kemal Göçmen’in ciddi katkıları oldu. Kendisine sizin aracılığınızla bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz. Köyümüzün alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarını biz gerçekleştirdik.” Diye konuştu.

Zekeriyaköy Çağdaş Yaşam Destekleme Derneğini de kendisinin kurduğunu hatırlatan Zekeriyaköy Mahallesi eski muhtarı ve 2014 yerel seçimleri Muhtar adayı Mustafa Bingöl, köyün gelişimi ve halka hizmet götürülmesi için çok önemli çalışmalar yürüttüğünü söyledi.