Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - CHP'de Gözler Cengiz Alp'e Odaklandı...
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP'de Gözler Cengiz Alp'e Odaklandı...

CHP'de Gözler Cengiz Alp'e Odaklandı...
Artık tüm gözler Sarıyerlilerin sevgilerini ve gönüllerini kazanan ve CHP’lilerin Sarıyer’e hizmet için öngördüğü CHP Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Dr. Cengiz Alp’e odaklandı.
21.01.2014 / 15:28


2014 Yerel seçimlerinde Sarıyer ilçesinde AK Parti Belediye başkan adayı olarak ulusal basında Sedat Özsoy'un adının yer alması ile birlikte, Sarıyer'de seçim heyecanı farklı bir boyuta geldi.

CHP'de de adayın Sarıyerli olması gerektiği, Sarıyer'i yönetmek için ancak iki Sarıyerli'nin yarışabileceği düşüncesi kamuoyunda yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

Artık tüm gözler Sarıyerlilerin sevgilerini ve gönüllerini kazanan ve CHP’lilerin Sarıyer’e hizmet için öngördüğü CHP Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Dr. Cengiz Alp’e odaklandı.

Siyasi partiler belediye başkan adaylarını hassas değerlendirmelerle ölçerken, kulislerde CHP ve AK Parti’li adaylarının Sarıyerli olması gerektiği dilden dile dolaşıyor. Sarıyer halkı, AK Parti'de Sarıyerli Sedat Özsoy aday olduysa, CHP'de kesinlikle Sarıyerli Dr. Cengiz Alp'in olması gerektiği görüşünde birleşiyorlar.

Sarıyer'in yükselen trendlerinden Dr. Cengiz Alp’in siyasetteki tecrübesi, yöneticilik anlayışı, bilgi birikimi ve sorunlara pozitif yaklaşımının bu olumlu yükselişte etkili olduğunu ifade ediliyor.

CHP’de belediye başkan adaylığı için yola çıkan isimler arasında en göz dolduran adayların vitrinde kaldığını belirten siyasi çevreler Cengiz Alp adının Sarıyer için önemli olduğunu belirtiyor.

Sarıyerli Başkan istediklerini söyleyen Sarıyerliler; "Sarıyerliye güvenmek ve yönetimi de Sarıyerli bir başkana vermek lazım. Yabancı merakı var. Bu düşünce Belediye Başkanı ararken, milletvekili ararken de var. Yabancıyı büyütmeyi sevme kompleksimiz var. Bu kompleksten kurtulmak için kendimiz yanımızdakine, komşumuza güvenmeliyiz.

Belediye Başkanı olmak için, milletvekili olmak için dışarıdan Sarıyer'e koşuyorlar. Seçildiklerinde, bürokrat lazım olduğu zaman buradakileri görmüyorlar. Yeteneklerimiz ve yeteneklilerimiz dikkate dahi alınmıyor. Sarıyer düşünülmüyor ve Sarıyerliye değil kendilerine çalışıyorlar. Sonuç olarak; Birlik olmalıyız. Sarıyer'imizi, Sarıyerli ve içimizden birine yönettirmeliyiz." dediler.

 


YORUMLAR
Ömer Yaşar ERBAŞ: 
"Ben diyorumki"
Bakın ben Sarıyerin sorunları için en iyi aday Resul CAN dır diyorum siz hemşerilik den bahsediyor sunuz. Burası ne Malatya ne Sivas İnsanların evleri AKP tarafından riskli alan ilan edilmiş kentsel dönüşüm adıyla evlerinden yurtlarından edinecekler bu insanları mağdur etmek olmaz. Ben onun için diyorum Resul Can. Oyumuzu Sarıyer için kullanmalıyız Malatya, Sivas, Rize, Giresun için kullanmamamız lazım.
24.01.2014 / 11:50
sarıyer örgüt: 
""
gerçek sarıyerli cengiz alptir. sarıyerli olması ciddi avantaj. aslen malatyalı olmasına rağmen komşu il olmasından dolayı sivaslılar tarafından da hemşeri olarak görülmekte buda avantaj.il ilçe ayırt etmeksizin herkes oy atar cengiz alpe. önemli olan bayrağı indirtmeyelim arkadaşlar. bu işler şükrüyle resulle erolla olmaaaazz. bu saydığım 3 isim birleşse bile bu seçimi takunyalılar kazanır.çare cengiz alpte.inanın bana gerçek bu
22.01.2014 / 10:22
Ömer yaşar ERBAŞ: 
"Yanlış"
Bakın ben tum aday adayların bekrauntunu inceleyin Sarıyerin ve sarıyerlinin sorunlarını inceleyin en iyi adayın Resul Can olduğunu anlarsınız. Şüphesizki CHP nin tüm aday adayları çok değerli insanlar ama sarıyerliye CHP nin sunacağı en iyi adaydır Resul Can
21.01.2014 / 21:23