Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy'un kesinleştiği söyleniyor.
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı
Atamızı Özlemle Anıyoruz 1881-193∞

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy'un kesinleştiği söyleniyor.

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy'un kesinleştiği söyleniyor.
2014 AK Parti İstanbul ilçe belediye başkan adayları listesinde Sarıyer ilçe belediye başkan adayı olarak Sedat Özsoy'un ismi yer aldı.
21.01.2014 / 00:57


Medyada yer alan fakat AK Parti yetkililerince doğrulanmayan, 2014 AK Parti İstanbul ilçe belediye başkan adayları listesinde Sarıyer ilçe belediye başkan adayı olarak Sedat Özsoy'un ismi yer aldı.

"Siyasette bir dakikanın dahi önemli olduğu" sözünü doğrularcasına, daha önce adaylığına kesin gözüyle bakılan Selami Uzun'un listede yer almaması partililer arasında şok oluşturdu. Selami Uzun'un son dakika da adaylığı elinden alınmasının baş faktörü, AK Parti Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem ve İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın olduğu konuşuluyor.

Listeden Sedat Özsoy Çıktı

İstanbul'un Sarıyer ilçesi, 2014 yerel seçimleri AK Parti Belediye başkan adayı olarak resmi olmayan listede Sedat Özsoy'un adı yer aldı.

Sarıyer eski Belediye Başkanı ve AK Parti Sarıyer Belediye Başkan adayı Sedat Özsoy, sessiz sedasız AK Parti Sarıyer İlçe başkanlığına müracaat etmiş ve beklemeye başlamıştı.

Anavatan Partisi'nde siyasete başlayan ve Belediye başkanı olan Sedat Özsoy, 2009 yılında da MHP den Başkan adayı olmuş ve kazanamamıştı.

2004 yerel seçimlerinde AK Parti'den aday olan Sarıyer Eski Belediye Başkanı Sedat Özsoy, adaylık müracaatında AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir tarafından övgüyle anlatılmıştı.

2014 seçimleriyle ilgili konuşan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir; “Sarıyer’de belediye başkanlığı yapmış ve Sarıyer için yaptığı hizmetleri ve başarılı çalışmalarıyla halkın gönlünde taht kurmuş değerli siyasetçimizdir.

5 yıllık belediye başkanlığı görevi süresince partili olan ya da olmayan değil, önceliğinin hep insan olduğuna dikkat çeken Özsoy; kendisini AK Parti’ye kabul eden herkese teşekkür etti.

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan adayı Sedat Özsoy, "Benim için insan önemli, hiç kimseyi birbirinden ayırmadan görevimi tamamladım. Bugün de aranızdaysam, AK Parti gibi Türkiye’de ve dünyada marka olmuş bir parti beni kabul ettiyse bünyesine önce başbakanımıza, sonra il başkanımıza, sonra büyükşehir belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Kadın Kolları ve Gençlik Kolları’na ve tüm üyelerimize bizi destekleyen herkese canı gönülden şükranlarımı sunuyorum." sözlerine yer verdi.

AKP Sarıyer Belediye başkan adayı Sedat Özsoy kimdir?

Sedat Özsoy, 5 Ocak 1955 tarihinde Sarıyer’de doğdu. Sedat Özsoy ilk, orta ve lise öğrenimini Sarıyer’de tamamladı.

İ.T.İ Fakültesi – Aksaray’dan mezun oldu.

1981 – 1983 yılları arası Asteğmen olarak görev yaptı.

1983 yılında üç oluşumu da kucaklayan ANAP’ta siyasete başladı.

1999 – 2004 tarihleri arasında Sarıyer Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

2009 yılında MHP ‘den aday olarak seçime girdi.

Sarıyer’de CHP 1. parti çıkmasıyla seçim kazanamadı..

Halen bir çok çevre ve sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yapıyor.

Sedat Özsoy evli ve bir erkek ile bir kız çocuk babası. 


YORUMLAR
kerem vedat: 
""
sedat özsoy nerden çıktı yaa şapkadanmı. bu işler varya bu işler hep bu ilçe başkanın bilinç altı zihniyeti. ekrem erdem ve topbaşı yalanlarıyla kandırmıştır.sedatın kafasına vur ekmeğini al zihniyeti.kolay adam diye seçti sedat abiyi, şems gibi adam dururken dışardan kıçı kurtarmak için adam transfer etmek bize yakıştımı. utanıyorum patimden geri zihniyetliler. dışarda herkes ak partinin çaresizliğini konusuyor
22.01.2014 / 10:34