Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AK Parti'den Aday Açıklamasına Yalanlama
Milyonlarca emekliye müjde...
Hükümetten 'Dolar' Açıklaması
Yeniköy'de Feci Kaza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AK Parti'den Aday Açıklamasına Yalanlama

AK Parti'den Aday Açıklamasına Yalanlama
Millet açıklama beklerken, "haber 7" adlı haber sitesi bir liste yayınladı ve ortalık karıştı. Haber 7'yi kaynak gösteren bazı haber siteleri ise çok ciddi bilgi kirliliğine sebep oldular.
20.01.2014 / 02:19


İstanbul'da nefesler tutuldu. AK Parti'nin ilçe Belediye Başkan adaylarını belirlemede sona gelindi. Fakat; Başbakan Erdoğan bilinmeyen bir nedenle açıklamayı erteledi.

Millet açıklama beklerken, "haber 7" adlı haber sitesi bir liste yayınladı ve ortalık karıştı. Haber 7'yi kaynak gösteren bazı haber siteleri, çok ciddi bilgi kirliliğine sebep oldular.

Başbakan Erdoğan'ın açıklamayı ertelediğini belirten AK Parti Yetkilileri açıklanan isimleri doğrulamadı.

AK Parti'de Yoğun Mesai

AK Parti de Belediye Başkan adaylarının belirlemek için yoğun çalışmalar sürüyor.

AK Parti Seçim İşleri Üst Kurul toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen Seçim İşleri Üst Kurul toplantısına, Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, grup başkan vekilleri, kadın ve gençlik kolları başkanları da katıldı.

İstanbul'un ilçe Belediye Başkan adayları üzerinde çalışmalar yapıldı fakat Başbakan Erdoğan açıklanmamasına karar verdi.

Şaibesiz Adaylar Aranıyor

Edinilen bilgilere göre; AK parti seçim işleri üst kuruluna taşınan aday isimleri tek tek inceleniyor. Şaibesiz, doğru ve seçilme ihtimali güçlü isimler aranıyor.

Ancak bazı ilçe adaylıklarında yaşanan kararsızlıklar ve şaibeler üzerine görüşmeler oldukça sancılı geçiyor.

Aday olarak sızan isimler üzerine, halkın ve partililerin isyanının da tansiyonu oldukça yükselttiği edinilen bilgilerin arasında.

Tüm bu sebeplerden dolayı adaylıkların açıklanacağı tarih ertelendi.

19 Ocak'ta açıklanacağı beklenen büyük şehir ilçelerinin açıklamaları yeniden ertelendi.

Başbakan Erdoğan’ın, önümüzdeki günlerde adayları yoğun bir incelemeye alacağı belirtiliyor.

Yalan haber yazarak bilgi kirliliğine yol açan haber siteleri Yalanlandı

Başbakan Erdoğan ve AK Parti Yetkilileri aday isimlerini açıklamaktan kaçındı. Yetkililerin resmi olarak açıklama yapmamasına karşın bazı haber sitelerinin duyurduğu liste doğrulanmadı.

Başbakan Erdoğan'ın ilçe belediye başkan adayları konusunda çok hassas davranıp adayları bizzat kendi açıklamasına karşın, kamuoyuna haber7 tarafından yapılan aday açıklaması da hem tepki aldı, hemde kaynaklar tarafından doğrulanmadı.

Sarıyer'in adayı Selami Uzun olması bekleniyor

haber7 sitesinde ve bu haber sitesinden kopya çeken diğer haber sitelerinde "İşte AK Parti'nin yerel seçimler öncesi İstanbul'un ilçelerinde göstermesi beklenen belediye başkan adayları" ifadesi ile yayınlanan aday isimleri arasında yer almayan adaylar arasında Sarıyer'de açıklanması beklenen Selami Uzun da var.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in adının 17 Aralık olaylarına karışması nedeniyle de yerine düşünülen en güçlü aday olarak Fikret Baydarman öngörülüyor. Diğer bazı ilçelerde ilan edilen adayların da doğru olmadığı belirtiliyor.

Açıklanan diğer isimlerde de kafaların karıştığını belirten AK Parti Yetkilileri, Başbakan ve AK Parti tarafından resmi açıklama yapılmadıkça, bu tür kaynağı belli olmayan haberlere inanılmaması gerektiğini söylediler ve haberi doğrulamadılar.

İstanbul'un ilçelerindeki adayların büyük bir bölümü üzerinde karar verildiğini ifade eden AK Parti Yetkilileri, 9 ilçede henüz aday isimlerinin dahi netleşmediğini belirttiler.

İşte netleşmeyen belediyeler;

Beşiktaş,

Beylikdüzü,

Büyükçekmece,

Eyüp,

Gaziosmanpaşa,

Küçükçekmece ,

Silivri,

Beykoz,

Sancaktepe

Diğer ilçelerin çoğunda da ağırlıklı olarak mevcut başkanlarla yola devam edilmesi görüşü ağır basarken Beykoz, Beylikdüzü, Eyüp ve Büyükçekmece'de yeniden anket çalışması yapılması yönünde karar alındığı öğrenildi.

 


YORUMLAR
ak gençlik: 
""
akşam akşam moralimizi bozmuşlardı.iyiki ak partinin resmi açıklaması diilmiş.iyi bakalım biraz daha sabır edelim
20.01.2014 / 02:25