Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Necati Yıldırım'dan önemli açıklamalar
Ali Rıza Zaman ile Sarıyer’i Konuştuk
Muhtar Sinan Yüksel: Halkın Sabrı Kalmadı
Göçük Altında Kalan İşçi Kurtarıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Necati Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Necati Yıldırım'dan önemli açıklamalar
CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Av. Necati Yıldırım, bazı internet sitelerinde hakkında çıkan haberlere açıklık getirdi.
15.01.2014 / 21:11


CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Av. Necati Yıldırım, bazı internet sitelerinde hakkında çıkan haberlere açıklık getirdi. Sarıyer’in önemli siyasetçileri arasında gösterilen ve ilçe de güvenilir bir isim olan Av. Necati Yıldırım aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin resmi avukatı olarak görev yapmaktadır. Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner’e konuşan Yıldırım “CHP’ de tartışmalar ve kavgalar var görüntüsü verilmeye çalışılıyor. Kimse heveslenmesin biz birlik ve bütünlük içinde yeniden Sarıyer’de Belediye başkanlığını kazanacağız” dedi.

Necati bey, CHP’ de Kayyım olayı nedir, bu işin aslı var mı?

Necati Yıldırım: Bugün CHP ilçesinde kayyım diye bir konu yok. Olay 2011 yılında yaşandı ve dava konusuz kalmıştır, çünkü tüzüğe uygun ilçe kongresi yapılmış, ilçe yönetimi seçilmiş ve halen arkadaşlar görev başındadırlar. Canla başla seçime hazırlanıyorlar. Bizim ilçe yönetimi ile hiçbir meselemiz bulunmuyor. Tam aksine ben bugünkü ilçe yönetimine tam destek verdim ve her zaman da yanlarındayım. Şimdi önümüzdeki 8-10 ay içinde yeniden olağan ilçe kongresi yapılacaktır. Yani her şey normal seyrinde devam etmektedir. CHP de kimse kavga aramasın, hele hele beni parti içinde hiçbir kavganın tarafı yapamazlar, buna izin vermeyeceğim.

Esasen tüzüğümüzün 44. Maddesinde neyin nasıl yapılacağı yazıyor, biz parti hukukunu, parti üyesinin haklarını korumak zorundayız. Her şey hukukla, hukuka uygun yapılmalıdır. Parti üyesi partinin en yetkili kişisidir. Parti üyeliği parti içindeki en yüksek makamdır. Ben halen CHP Genel Merkezi’nin tarafıma verdiği avukatlık yetkisi ile görev yapan bir CHP neferiyim.

Çilingirle ilçe kapısı açıldığı gibi iddialar var ne diyorsunuz?

Necati Yıldırım: Doğru değil. Tamamen asparagas yorumlardır. Hukuk herkese lazım, Parti üyesinin de parti hukuku içinde hakları var. Parti il veya ilçe başkanı ve yönetimlerinin de hakları var. Bu hakkın yerine getirilmesi için Mahkemeye müracaat etmek en doğal yoldur. İlçe Başkanı ve Yönetim haksız yere görevden alındıklarından dolayı değil, Tüzüğün 44. Maddesi gereği yerine getirilmediği için bunun yerine getirilmesini istemişlerdir. Görevden alınan ilçe başkanı ve ilçe yönetimi yerine 5 kişilik geçici yönetim atanır(yani kayyım atanır) ve 30 gün içinde kongre yapılır. Bunun yerine getirilmesini istemek partiyi mahkemeye götürmek değildir. Partiyi ve hukuku koruyan, yapılması gereken bir şeydir. Bu hususta İstanbul 1. Sulh hukuk mahkemesi karar vermiştir. İhtiyatı tedbirle verdiği kararın görevli memur tarafından uygulanması için, ilçe binasına görevli memur ile birlikte gidildi ve tutanak tutuldu. Mahkeme kararı ve tutanak bunlardır. Şimdi 2 yıl önce olmuş bitmiş bir olayı yeni bir şeymiş gibi haber yapmak kesinlikle habercilik değildir, başka maksatlarla ortalığı bulandırmaktır.

Necati Bey, madem geçmişte bitmiş bir olay diyorsunuz peki 19.02.2014 tarihine bırakılan duruşma nedir?

Necati Yıldırım:
2011 de verilen karar temyiz edilmiş ve Yargıtay görev yönünden bozmuştur. Bozulan karardan sonra mahkeme de dava usulen devam etmektedir, zaten dava konusuz kalmıştır, ilçe kongresi tüzüğe uygun yapılmıştır. Ortada görülecek bir dava olmadığı yönünde mahkeme yeniden karar verecektir. Duruşma da buna ilişkindir, bu tamamen usul gereğidir. Başka bir şey değil.

Necati Yıldırım'ın Sunduğu Belgeler Konuyu Aydınlatıyor


YORUMLAR
öz chpli ahmet: 
""
ak parti hedeflerine ulaşamıcak yine biz kazanca..necati yıldırım chpnin ve örgütün en sadık adamı bunu ben biliyorum herkes bilsin istedim
15.01.2014 / 21:21