Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer'de 2 patlama sesi panik yarattı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer'de 2 patlama sesi panik yarattı

Sarıyer'de 2 patlama sesi panik yarattı
Şehit Mithat Yılmaz Caddesi'nde korku dolu dakikalar...
13.01.2014 / 23:21


Bu akşam saat 21:00 sularında Sarıyer Merkez Mahallesi, Şehit Mithat Yılmaz Caddesi'nde 2 patlama sesi duyuldu. İlk patlama caddenin tam ortasında bulunan trafik ışıklarının olduğu noktalarda meydana geldi. Telaşla nereye kaçacaklarını şaşıran çevredeki insanlar, esnaflar ve cadde sakinleri büyük korku yaşadılar. Patlama sesinin bir bomba etkisi şeklinde oluşması cadde üzerinde olayın çok daha önemli olacağı izlenimi yarattı.

İlk patlama sesinden 5 dakika sonra, İkinci patlama sesi ise yine çevrede bomba paniği yarattı ve büyük ses çıkardı. Şehit Mithat Yılmaz Caddesi girişinde meydana gelen bu 2. patlamayla birlikte çevre sakinleri büyük panik ve korku yaşadılar. Patlama seslerinin ardından olayı yapanların 5-6 kişi olduğu görüldü, Çevrede bulunan esnaflara ve görgü tanıklarına olayı sorduğumuzda; 5-6 genç adamın, bomba etkisi yaratan bu patlayıcıları caddeye attıklarını öğrendik.Emniyet Kamera Kayıtlarını İncelemeli

Olay esnasında polis yoktu ve olayın hemen ardından da yine polisin olay yerinde olmadığı görüldü. Yaklaşık yarım saat sonra olayın yaşandığı yere gelen polislerin ayrıntılı inceleme yapmadan olay yerinden ayrıldıkları görüldü. Emniyet Mensuplarının bu olayı ayrıntısıyla araştırmaması Sarıyerli vatandaşlardan tepki çekti.

Gazetemize konuşan vatandaşlar "Şehit Mithat Yılmaz Caddesi üzerinde onlarca kamera var, bu kameralar incelenerek insanların huzurunu kaçırmak ve toplumu telaşa sürüklemek isteyen zihniyetlere geçit verilmemeli. Bu olayın önüne geçilmezse, buna benzer ve bundan daha vahim sonuçlar doğuracak daha bir çok olay yaşarız" diyerek tepki gösterdiler.