Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Yola köz atan fırıncıya yaralama davası
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yola köz atan fırıncıya yaralama davası

Yola köz atan fırıncıya yaralama davası
Fırından atılıp üstü toprakla örtülen köze basan 4 yaşındaki E.B.'nin iki ayağı yandı. Savcılık, gerekli önlemleri almayan fırın sahibi Doğan S.'ye 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı
04.01.2014 / 11:49


Fırından atılıp üstü toprakla örtülen köze basan 4 yaşındaki E.B.'nin iki ayağı yandı. Savcılık, gerekli önlemleri almayan fırın sahibi Doğan S.'ye 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Sarıyer'de geçen yıl 23 Temmuz'da annesi Fatma B. (28) ile dışarıya çıkan küçük E.B., evlerinin altındaki fırının yanından geçerken, üstü toprakla örtülmüş köze bastı. Çocuğun her iki ayağı da ciddi şekilde yandı. Baba Ali B.'nin şikayeti üzerine ifadesi alınan Doğan Unlu Mamulleri adlı fırının sahibi Doğan S., "Olay günü çocuğun küllerin döküldüğü yere gitiğini görünce annesini ikaz ettim" dedi. Savcılık dosyayı bilirkişiye gönderdi. 3 ay sonra savcılığa ulaştırılan bilirkişi raporunda, "Külleri depolaması ve belediye atık tesislerine göndermesi gereken fırın sahibinin kusurlu olduğu" belirtildi.

Soruşturmayı tamamlayan savcılık, Doğan S.'nin taksirle yaralama suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasını istedi. İddianamede Doğan S.'nin birinci derecede kusurlu olduğu belirtildi. Dava açıldıktan sonra konuşan Ali B., "Değişen bir şey yok. Közleri yine oraya döküyor" dedi.