Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sevan bu dünyadaki 'ceza'sını çekmeye başladı!
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sevan bu dünyadaki 'ceza'sını çekmeye başladı!

Sevan bu dünyadaki 'ceza'sını çekmeye başladı!
Peygamber Efendimiz (sav) hakkında kullandığı çirkin ifadelerle gündeme gelen ve hakkında İslam dinine hakaret de dahil olmak üzere çeşitli suçlardan onaylanmış cezaları bulunan sözde yazar! Sevan Nişanyan bugün bu dünyadaki cezasını çekmeye başladı!
02.01.2014 / 23:19


Geçtiğimiz yıl İslam dünyasında bomba etkisi oluşturan ve İslam peygamberi Hz.Muhammet (sav) hakkında çirkin ithamlarda bulunan ‘Müslümanların Masumiyeti’ filmini savunarak İslam dinine ve peygamberine ağır hakaretler sarfeden sözde yazar! Sevan Nişanyan bugün cezaevine konuldu.

Bir dönem Taraf gazetesinde yazdığı yazılarla ismini duyuran Nişanyan, geçtiğimiz yıl Müslümanların büyük tepkisini çeken söz konusu aşağılık filmin Türkiye’deki önde gelen savunucularından olmuş ve Hz.Muhammet (sav) hakkında çok çirkin ifadeler kullanmıştı.

Bir süre önce yargılandığı suçlardan hakkında yakalama kararı çıkartılan Nişanyan, kişisel bloğundan paylaştığı yazıda şu rezil cümleleri kaleme almıştı:

‘Yüzlerce yıl önce Allah'la kontak kurduğunu iddia edip bundan siyasi, mali ve cinsel menfaat temin etmiş bir Arap lideriyle! dalga geçmek nefret suçu değildir. "İfade özgürlüğü" denilen şeyin, adeta anaokulu seviyesindeki bir test örneğidir"

Nişanyan ayrıca geçmiş yıllarda Taraf Gazetesi’ndeki köşesinde büyük tepki çeken şu satırları yazmıştı:

"Neymiş? Allah diye biri varmış, canı sıkıldıkça kitap yazarmış ama artık yazmamaya kararvermiş, pırpır kanatlı ulaklarla birtakım hazretlere mesaj iletirmiş, o hazretlere dil uzatan maazallah çarpılırmış. Bu hikayelere istemesen inanma diyorlar, tamam, ama inanmadığını açık açık söylemen caiz değildir. Nedenmiş? Müslümanlar alınırmış!"

Sevan Nişanyan’ın bu çirkin ifadeleri Müslümanların büyük tepkisine sebep olmuş, ülke genelinde Nişanyan hakkında İslam’a ve peygambere hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyuruları gerçekleştirilmişti.CEZAEVİNE GİRME SEBEBİ DİKKAT ÇEKİCİ

Nişanyan hakkında “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan Mart ayında açılan dava Mayıs ayında karara bağlanmış ve Nişanyan İstanbul 14. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 13.5 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak Nişanyan’ın Peygamber Efendimiz (sav)’e hakaretten değil de geçtiğimiz yıl kıyamet safsatalarıyla gündeme gelen Şirince’de kaçak inşaat yaptığı gerekçesiyle cezaevine alınması ise dikkat çekti.