Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer’in Başkanı Sarıyerli Olacak
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer’in Başkanı Sarıyerli Olacak

Sarıyer’in Başkanı Sarıyerli Olacak
Sarıyer’in en önemli sorunu olan mülkiyet meselesi ve özelikle kentsel dönüşüm konusu, Resul Can’ın başkanlığı ile tarih olacak.
28.12.2013 / 11:03


Gürsel Tekin’in İl Başkanlığı döneminde Bilim Kurulu’n­da görev yapan ve CHP lide­ri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday­lığında ise teknik projeleri yürüten ekibin içinde yer alarak dikkatleri üzerine toplayan CHP Sarıyer Bele­diye Başkan Aday Adayı Resul Can, belediye başkanı olarak ilçede fark­lı bir yönetim ve hizmet anlayışını gerçekleştirmek istediğini belirtti.

Eski Adalar Belediye Başkan Yar­dımcısı olarak başarılı çalışmalara imza atan, 25 yıllık bilgi ve dene­yimi ile Sarıyer’e hizmet üretmek istediğini ifade eden CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Resul Can, ‘Belediyecilikte farklı bakış açısı’ ile hizmet edeceğini söyledi.

“Belediyeciliğin asfalt döşemek yol yapmak, kendini mutlu etmek” olmadığını üzerine basa basa anla­tan Resul Can, “Evet, Sarıyer’imi­zin büyük bir problemi var… Bu problem vatandaşımıza göre büyük bizim için ise çözümü gayet kolay bir problemdir…. Bu hususu hiç­bir vatandaşımızın endişeye kapı­lıp kendisine dert edinmemesini öneriyorum. 25 yıllık belediyecilik geçmişimde bir çok deneyim yaşa­dım… İstanbul ile alakalı bütün yer­leşim planlamalarında fikir adamı ve yetki sahibi oldum. Kentsel dö­nüşüm ve tapu sorunu ile ilgili bütün kanunları biliyor ve bilgi birikimli, tecrübeli geçmişim ile bu sorunu kısa zamanda çözebileceğimin de farkındayım.” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM UZMANI

Nurettin Sözen döneminde de Boğa­ziçi İmar Müdürlüğü’nde çalışarak tecrübeler edinen ve Sarıyerlilerin kendine ve tecrübelerine güven duy­maları halinde “Kentsel dönüşüm ve tapu sorunu” diye bir derdinin kalma­yacağını kaydeden Resul Can, “Ben farklı bir yaklaşımla Fark yarataca­ğım, farkındalık oluşturacağım… Belediye hepimizin görev yeridir… Kapısı vatandaşlarımız için daima açıktır… Ben vatandaşımın derdini sorununu sonuna kadar dinlerim, tek bir şartım var. Kendisi konuştuktan sonra mutlaka beni de dinleyecek. Karşılıklı sorunu anlayacağız ve çö­zümünü birlikte üreteceğiz.” diye konuştu.

Daha önce İstanbul Büyükşehir Be­lediyesi’nde Kentsel Dönüşüm Ko­ordinatörlüğü yapan ve kentsel dö­nüşüm yasasının hazırlanmasında önemli katkısı bulunan Resul Can, İstanbul’un 1/100.000’lik çevre planlarının hazırlanmasında da gö­rev aldığını hatırlatarak Sarıyer’in en önemli sorunu olan mülkiyet mese­lesinin ve özelikle kentsel dönüşüm konusunun Başkanlığı ile tarih ola­cağını kaydetti.

Sarıyer’in fotoğrafını iyi çektiğini belirten Resul Can, “Ben diyetimi fazlasıyla ödedim. En büyük sözüm, halkıma, çalışanıma diyet ödettirme­yen bir başkan olacağım. Belediye hizmetleri ve projelerimizle Sarı­yer’de farkındalık yaratacağız. El ele vereceğiz biz vatandaşımızla. Alaca­ğımız her kararın altında mutlaka Sa­rıyer halkının imzası olacak. Ben de­ğil, biz anlayışıyla hizmet vermeye geliyoruz. Biz artık kardeş olacağız, ana oğul olacağız, baba oğul olaca­ğız. Biz artık bir aile olacağız, hem de iyi bir aile. Birbirine tutkun, an­layışlı, karşılıklı sevgi ve saygı içeri­sinde yaşayacağımız ilçemizde ken­dimiz için en iyisi en hayırlısı ne ise onu yapacağız.” ifadelerini kullandı.

KADINLAR ÖNCELİKLİ OLACAK

Sarıyer’de kadınların öncelikli ol­duğu bir Belediyecilik yapacağını da anlatan Resul Can, “Göreve gel­diğim ilk gün, ilçemizin kadınların­dan, esnafından, muhtarından, ilçe­yi ve gerekenleri iyi bilen kişilerden oluşan bir gurubu davet edeceğim ve geniş perspektifte değerlendir­meler yapabilmek için bir çalıştay düzenleyeceğim.

Bu durumda birlikte oturduğumuz masada birlikte sorunlarımızı belir­leyip, birlikte sorunların çözümleri ile ilgili öneriler belirleyeceğiz… Bizim bir çalışma yol haritamız oluşmuş olacak.

Bu yol haritası ile öncelikler belir­lenmiş ve uygulanacak programlar düzene girmiş olmakla beraber, bu harita bizi…

Vatandaşlarımızla birlik beraberlik içerisinde kardeşçe barış ve uyumlu­luk içerisinde oluşturduğumuz aile ortamının da başlangıcı olacaktır…

Unutmayın. Güçlü olan aileleri yıp­ratmak, mutsuz etmek çok kolay olmaz… Bölemezsiniz mutlu bir ai­leyi… Huzursuz edemezsiniz.. Çün­kü ailede sevgi saygı anlayış vardır birliktelik vardır…

Şu anda aday adayıyım… Bir çok arkadaşım gibi… Hepsi çok değerli insanlar. Arkadaşlarıma da başarılar diliyorum bu arada.” sözlerine yer verdi.

BEN FARKLIYIM FARK YARATACAĞIM

Vatandaşımı zengin edeceğim…va­tandaşıma ne kadar değerli olduğu­nu ne kadar değerli bir ilçede bütün iyilikleri güzellikleri hak ettiklerini ve ’’ değer’’ olduklarını ispat ede­ceğim.. katıldığım televizyon prog­ramlarında ve halk toplantılarında da sürekli bu konu üzerinde duruyo­rum.

Sarıyerlilerin “Belediyecilik Öğre­nilecek Denekler” olmadığının altı­nı çizen Resul Can, “ben belediye­ciliği ve vatandaşlarımı, üzerlerinde oyun oynanacak denekler olarak görmüyorum.

Bu işin mutfağından gelen bir kar­deşleri olarak öğrendiğim, uygula­dığım ve başarılı olunmuş yönetim teknikleri ile en üst derecede hizmet etme anlayışım ile var olmaya Sarı­yer de hep birlikte çalışarak vatan­daşımı zengin etmeye, var etmeye kazandırmaya adadım kendimi…

İş, aş, eş…. Sarıyerlim kimseden medet ummayacak… kendi derdi­ni kendi çözecek, kendi geleceğini kendisi planlayacak durumdadır.

Diken üstünde oturan değil rahat, mutlu, umutlu, barışçıl, sorunları­nın hallolacağının farkında, kendisi­ne ve başkanına güvenen, karşılıklı iletişim kurabilen kendine güveni sonsuz insanlar olmalarını sağlaya­cağım.” ifadelerine yer verdi.

Sarıyerlilerin el ele, baş başa ve­rerek “Sarıyer’in Kaderini” değiş­tireceğini de anlatan Sarıyer CHP Belediye Başkan aday adayı Yük­sek Mühendis Resul CAN, mahalle temsilcisiyle, muhtarıyla, belediye çalışanıyla, halkıyla belediye yöne­teceğini belirtti.

Resul Can halkıyla iç içe bir bele­diye başkanı olacağını ifade ede­rek, “Halkımız bu cümleyi çok kere duydu. Ama verilen sözlerin sadece sözde kalmadığını, gerçeğe dönüş­tüğünü benimle ve partimle birlikte yaşayıp görecekler.” ifadesine yer verdi.