Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Ülkücüler’den “Ayakkabı Kutusu” Tepkisi
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ülkücüler’den “Ayakkabı Kutusu” Tepkisi

Ülkücüler’den “Ayakkabı Kutusu” Tepkisi
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Sarıyer Şube Başkanı Mesut Arda ile yönetici arkadaşları Sarıyer YENİGÜN Gazetesine nezaket ziyaretinde bulundu.
27.12.2013 / 18:53


Türkiye’nin gündemine oturan “yolsuzluk ve rüşvet” soruşturması ile ilgili görüşlerini dile getiren, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Sarıyer Şube Başkanı Mesut Arda, “Ayakkabı kutularında milyon dolarlar istifleyen bir gençlik değil, gönlünde vatan sevgisiyle Türk Milletine hizmet etmek için yaşayan bir gençlik yetiştiriyoruz.” diyerek tepki gösterdi.Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Sarıyer Şube Başkanı Mesut Arda ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile beraberindeki heyet Sarıyer YENİGÜN Gazetesi Sahibi Emre Güner’i ziyaret ederek gündemi değerlendirdiler.

ÜNİVERSİTE YOLU

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Sarıyer Şube Başkanı Mesut Arda, “Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, bunun bilincinde olan ve idealleri doğrultusunda yaşayan bir gençlik yetiştirme ülküsünde varlığını sürdüren bir kurum olarak amacımız Türk Gençliğine hizmettir.” dedi.

Önceliklerinin gençliğin eğitimi olduğuna dikkat çeken Ocak Başkanı Mesut Arda, Sarıyer Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak lise öğrencilerinin derslerinde başarıya ulaşıp eğitimlerini kusursuz bir şekilde tamamlamaları için “Üniversite Yolu” adlı bir eğitim programı düzenlediklerini ifade etti. Başkan Arda bu çerçevede “Ücretsiz Eğitim Projesi” başlattıklarını her Cumartesi Saat 15:00’de Lise öğrencilerine özel ders eğitimi kapsamında öğretim görevlisi Haluk Çırçır tarafından Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Edebiyat, Tarih, Dil ve Anlatım, meslek dersleri gibi bir çok alanda eğitim verildiğini, öğrencilerin taleplerine yönelik derslere göre sınıflar açtıklarını anlattı.

BİRİ DOĞU’DAN, BİRİ BATI’DAN İKİ DİL

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin “Biri Doğu’dan, Biri Batı’dan olmak üzere iki ayrı dil öğrenmelisiniz” şeklindeki gençliğe yaptığı tavsiye çerçevesinde “İngilizce Dil Eğitimi” başlattıklarına dikkat çeken Ocak Başkanı Mesut Arda, her cumartesi saat 14.00’te profesyonel Dil Eğitmenlerinin Sarıyerli gençliğe eğitim verdiğini kaydetti.

Sarıyer Ülkü Ocağı’nda eğitim, kültür ve sosyal alanlarda ki çalışma ve faaliyetlere önem verdiklerini söyleyen Mesut Arda, “öğrencilerimize sürpriz ödüllerimiz de olacaktır. Şunu özellikle ifade etmek isterim ki; Tüm gençlerimizi hiç bir ayrım gözetmeksizin bu eğitim programına katılmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

TÜRK MİLLETİ BÖLÜNME SÜRECİNDEDİR

AK Parti iktidarını eleştirerek, Türkiye’nin gündemine oturan “yolsuzluk ve rüşvet” soruşturmasına dikkat çeken Ocak Başkanı Mesut Arda, Türk Milletinin bir bölünme süreci içine girdiğini söyledi. Açılım Projesiyle “Demokratikleşme” adı altında Türk Milletinin bölmeye çalışıldığını kaydeden Ocak Başkanı Mesut Arda, bazı olayların Türk Milleti tarafından artık sindirilemeyecek duruma geldiğini belirtti.

Hatalı politikalar nedeniyle terörün arttığını hatta Üniversitelerde PKK terör örgütünün yapılandığını ve “Terörün Prim Yaptığını” savunan Ocak Başkanı Mesut Arda, “Türk Bayrakları bazı bölgelerde indirilmektedir. Devletin birimlerinde T.C ibaresi kaldırılmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ sözü yasaklanmaktadır. Sınır karakolları kapatılmaktadır. Türklere hakaret edip, 30 bin kişinin canını alan terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterleri altında ‘Vallahi Apoyu özledik’ diye şarkı söyleyen, Ahmet Kaya’ya ödül verilmiştir. Son olarak da Diyarbakır’a davet edilen Barzani ve Şivan Perver, barış elçisi gibi karşılanmış Türk Milletinin sabrıyla oynanmıştır. Ülkücüler var oldukça hiç kimse Türk Milleti’nin milli ve manevi değerlerini yok edemez. Herkes iyi bilsin ki; Ülkü Ocakları var oldukça hiçbir kirli plan uygulanamayacaktır.” sözlerine yer verdi.

LİDER ÜLKE TÜRKİYE VİZYONU

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak 21. yüzyılda Lider Ülke Türkiye vizyonunu gerçekleştirecek, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracak gençlik yetiştirme yarışında olduklarını kaydeden Sarıyer Ocak Başkanı Mesut Arda, “ Ayakkabı kutularında milyon dolarlar istifleyen bir gençlik değil, gönlünde vatan sevgisiyle Türk Milletine hizmet etmek için yaşayan bir gençlik yetiştiriyoruz.

Harama el uzatmayan, milletin hakkını gözeten, vatanına milletine ihanet etmeyen,yaşamı boyunca Türk Milleti’ne hizmet etmeyi kendisine hedef edinen bir gençlik yetiştirmek için çalışıyoruz.

Bizler Devleti yönetmeye talip olup devletin belli noktalarında görev yapacak bu makamlara geldiklerinde, çocuklarının evlerinde ayakkabı kutularında milyon dolarlar istifleyen bir nesil yetiştirmiyoruz.

Çok yakın bir zamandan bir görüntü geliyor hayalime... Vatan için mücadele eden bir askerimiz, terör örgütü ile yapılan çatışmada şehit düşmüş, cenazesinde şehidimizin çocukları ve ailesi mezarı başında, annesinin kucağında olan çocuğun ayağındaki çorabı yırtık. Babası oğlunun mezarı başında oturmuş, acısını yaşıyor... Ayağındaki ayakkabısı yırtık... -Vatan sağ olsun- diyor... Vatan bu şekilde müdafaa edilirken, devleti yönetenlerin çocuklarının ayakkabı kutularından milyon dolarlar ortaya çıkıyor... Başbakan çok yakın bir dönemde -Milyonları Evde Zor Tutuyorum- demişti... İnanmamıştık ama, doğruymuş... Başbakanın yakın geçmişte, İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemde yaptığı bir konuşmada, -Hiç bir baba evladından hırsızlık öğrenmez... Hırsızlık babadan oğula gecer...- demişti...

Bu da doğruymuş... Operasyonu yapan Emniyet görevlileri ve Anadolu’da görev yapan birçok Emniyet görevlileri görevden alındı. Söylenecek çok söz yoktur... Takdir Yüce Türk Milletinindir.” şeklinde tepkilerini dile getirdi...

 


YORUMLAR
ülkücü bilal: 
""
ne varsa ülkücülerde var. allahınıza kurban
28.12.2013 / 22:44