Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ZEKERiYAKÖY’DE ŞOK!
İki Yeni Karakol Hizmete Açıldı
Motosikletlinin Sıkıştırdığı Otomobil Bariyerlere Ok Gibi Saplandı
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ZEKERiYAKÖY’DE ŞOK!

ZEKERiYAKÖY’DE ŞOK!
Zekeriyaköy Mahallesi Muhtarı Semra Özkaya hakkında “Görevi Kötüye kullanmak” suçundan dava açıldı.
26.12.2013 / 22:03


Köy içi cami imamı Hasan Şahin ve Sarıyer Esnaflarından Kemal Göçmen, Zekeriyaköy Mahallesi Muhtarı Semra Özkaya hakkında mağdur oldukları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Zekeriyaköy Mahallesi Muhtarı Semra Özkaya’nın; Köyiçi caminin müştemilatında yapılan tadilat için bağışlanan paraların ve Sarıyer Zekeriyaköy Tüzel Kişiliğine ait taşınmazın satış bedelinin bir kısmını zimmetine geçirdiği ileri sürüldü.

Zekeriyaköy Mahallesi Muhtarı Semra Özkaya hakkında “Sarıyer Zekeriyaköy Tüzel Kişiliğine ait 1693 parsel sayılı taşınmazın Gayrimenkul Değerleme Raporu ve Belediye rayiç değeri üzerinden hesaplanan 322.000.- TL satış bedeli üzerinden satılmış gibi gösterilerek bu bedelin köy tüzel kişiliği hesaplarına intikal ettirildiği ancak söz konusu taşınmazın 748.000.-TL bedelle satıldığı aradaki 426.000.-TL fark bedelin Zekeriyaköy Mahallesi Muhtarı Semra Özkaya tarafından alındığı iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı.

Muhtar Semra Özkaya hakkında İstanbul Bölge İdare Mahkemesi tarafından soruşturma izni verilerek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına ve Sarıyer Kaymakamlığına bildirildi.

Zekeriyaköy Mahallesi Muhtarı olan Şüpheli Semra Özkaya’nın camideki iki adet şamdanın çalınmasıyla ilgili kendisine iftira attığını ifade eden Köyiçi cami imamı Hasan Şahin, caminin müştemilatında yapılan tadilat için 80.000.- TL para bağışlandığını ve daha sonra bu miktarın 20.000.-TL olarak açıklandığını ileri sürdü. Köyiçi cami imamı Hasan Şahin, Zekeriyaköy Mahallesi Muhtarı olan Şüpheli Semra Özkaya’nın camideki toplanan paralarda usulsüzlük yaptığını iddia etti…

Sarıyer Esnaflarından Kemal Göçmen’in şikayetinde ise Zekeriyaköy Mahallesi Muhtarı olan Şüpheli Semra Özkaya’nın, Sarıyer Zekeriyaköy Tüzel Kişiliğine ait 1693 parsel sayılı taşınmazın satışında ve çeşitli konularda usulsüzlük iddiası vardı.

Esnaflarından Kemal Göçmen’in Emniyet Müdürlüğünde verdiği ifadesinde; Zekeriyaköy Tüzel Kişiliğine ait 1693 parsel sayılı taşınmazın kendilerine 748.000.-TL ye satıldığı fakat köy defterine 332.000.-TL olarak kaydedildiği kendilerinden 426.000.-TL fazladan para alındığı iddiaları yer aldı.

Muhtarlık ofisinde “İŞKUR Özel İstihdam Bürolarının” yetkili olduğu eleman bulma işlerinin yapıldığı hatta yabancı uyruklu kadınlara da kaçak iş bularak komisyon alındığını duyduklarını kaydeden Kemal Göçmen, muhtarlığın farklı ticari amaçlarla da kullanıldığını söyledi.

İfadesinde; muhtarlığa ait dükkan, kafe gibi taşınmazların ihalesiz olarak, özel mal varlığıymış gibi kiraya verildiğine de dikkat çeken Kemal Göçmen, muhtarın kocasının hafriyat dökülemeyecek yerlere dökerek cezasını muhtarlığa ödettiği ve Zekeriyaköy Tüzel kişiliğinin zarara uğratıldığını iddia etti.

Şüpheli Semra Özkaya’nın haksız mal edindiği ileri sürülen ifadede Muhtarlık görevinden sonra oluşan mal varlıklarının dikkat çekici olduğu, çeşitli iş makinelerinin muhtar olduktan sonra satın alındığı ve muhtarlık hesaplarının mutlaka incelenmesi gerektiği iddiası yer aldı.

Bu arada Kemal Göçmen, Muhtar Semra Özkaya’nın aralarındaki anlaşmazlığı husumet haline getirdiğini ve ailesi tarafından yaptırılan çeşmeye ve yanındaki tarihi ağaca kasıtlı zarar verdiklerini belirtti. Kemal Göçmen, Köy Tüzel kişiliğine ait binaların ve özellikle Halk Eğitim Binası olarak kullanılan taşınmazın satılabileceği endişesinde olduğunu kaydetti.

Öte yandan Zekeriyaköy Mahallesi Muhtarı olan Şüpheli Semra Özkaya, Cumhuriyet Savcılığında verdiği ifadede Zekeriyaköy Tüzel Kişiliğine ait 1693 parsel sayılı taşınmazın 332.000.-TL ye satıldığını ve başka bir bedel almadığını ifade ederek hakkındaki tüm iddiaları reddetti.


YORUMLAR
mehmet bahadır: 
""
yazık ya bi muhtar böyla işlere giriyosa bu ülkenın çivisi çıkmıştır ne ulan bu millet kime güvencek muhtar bile katakülleci
28.12.2013 / 22:46